Minikurz šátkování dětí

Máme velkou radost, že Vám můžeme představit novinku našeho novorozeneckého oddělení.

Pokračovat

Moderní ošetřovatelství v každodenní praxi

Nemocnice ve Frýdku-Místku ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě pořádá konferenci Moderní ošetřovatelství v každodenní praxi.

Screening rakoviny plic

Rakovinou plic každoročně v ČR onemocní cca 6500 pacientů, na stejné onemocnění zemře 5400 z nich, většina pacientů jsou kuřáci.

Pokračovat

Co by měl internista vědět a na co se zdráhá zeptat

Tak znělo téma již jedenáctého ročníku odborného semináře Kardiologie pro internisty, který se uskutečnil 7.6. 2023 v Clarion Congress Hotel Ostrava.

Mladý záchranář 2023

Dne 19. 5. 2023 se uskutečnil 2. ročník soutěže MLADÝ ZÁCHRANÁŘ, kterou pořádala Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Den otevřených dveří

Na gynekologicko-porodním oddělení se chystá další den otevřených dveří, a to 24.5.2023.

Den zdraví 2023

Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. ve spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného pořádala úspěšný Den zdraví v prostorách obchodního centra Frýda.

Nový nadstandardní rodinný pokoj

Měsíce příprav Porodnice Frýdek-Místek jsou za námi a máme obrovskou radost, že nový nadstandardní rodinný pokoj je tady!

Byli jsme součástí prvního ročníku Po medině Kempu

Na vzdělávání budoucích lékařů a lékařek nám velice záleží, a proto naši lékaři opět vyrazili předávat své vědomosti a znalosti z praxe.

Den otevřených dveří

Na gynekologicko-porodním oddělení se chystá další den otevřených dveří, a to 17.4.2023.

Pokračovat

Děti na dětském oddělení pohlídá i telemetrie

Před několika týdny byl úspěšně uveden do provozu na dětském oddělení naší nemocnice telemetrický systém monitorování důležitých životních parametrů u dětí všech věkových kategorií.

Pokračovat

zCase – koordinační platforma urgentní péče

Nemocnice ve Frýdku-Místku je jednou ze 14 nemocnic České republiky, která nově využívá aplikaci zCase. Tento systém, který umožňuje vzájemnou komunikaci záchranné služby a nemocnice, vyvinuli v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny a jeho myšlenkovým autorem a odborným garantem je MUDr. Marek Šramko, Ph.D. FESC, vedoucí oddělení akutní kardiologie IKEM.