Děti na dětském oddělení pohlídá i telemetrie

Před několika týdny byl úspěšně uveden do provozu na dětském oddělení naší nemocnice telemetrický systém monitorování důležitých životních parametrů u dětí všech věkových kategorií.

Pokračovat

zCase – koordinační platforma urgentní péče

Nemocnice ve Frýdku-Místku je jednou ze 14 nemocnic České republiky, která nově využívá aplikaci zCase. Tento systém, který umožňuje vzájemnou komunikaci záchranné služby a nemocnice, vyvinuli v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny a jeho myšlenkovým autorem a odborným garantem je MUDr. Marek Šramko, Ph.D. FESC, vedoucí oddělení akutní kardiologie IKEM.

Nabídka prémiových nitroočních čoček

V Beskydském očním centru naší nemocnice nabízíme také operace očních vad pomocí implantace prémiových čoček.

1. mezioborová konference o endometrióze

Dne 29.3.2023 se konala 1. mezioborová konference o endometrióze, kterou uspořádalo gynekologicko-porodní oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku ve spolupráci s IVF centrem Reprofit.

Pokračovat

Na 24.3. připadá Světový den tuberkulózy (TBC)

O tomto onemocnění panuje řada mýtů nejen mezi laickou veřejností. Pojďme si některé připomenout a vysvětlit.

NOVINKA NA ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ

Chtěly byste po porodu rozhýbat své tělo a být co nejdříve v kondici, ale nevíte si rady? Máte strach, něco neděláte špatně? Nezoufejte! Po porodu Vás na oddělení šestinedělí navštíví naše zkušené fyzioterapeutky a ukážou Vám vhodné cviky.

Pokračovat

Dny otevřených dveří na gynekologicko-porodním odělení

Na gynekologicko-porodním oddělení probíhá ve spolupráci s novorozeneckým oddělením každý měsíc den otevřených dveří.

Pokračovat

Beskydské gastrocentrum Nemocnice ve Frýdku-Místku získalo statut Centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii

Beskydskému gastrocentru Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. byl na konci roku 2022 udělen Ministerstvem zdravotnictví statut Centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii (CDE) a to na dobu 5 let.

KANYLAČNÍ TÝM INTERNÍHO ODDĚLENÍ

Od září 2022 probíhají v Nemocnici ve Frýdku-Místku pravidelná školení středního zdravotního personálu v ošetřování žilních vstupů. Kurs vede staniční sestra interní JIP Petra Šrubařová, vedoucí sestra kanylačního týmu.

Gastroenterologický seminář

Interní a chirurgické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku ve spolupráci s Okresním sdružením praktických lékařů a České lékařské komory uspořádalo 15.2.2023 již tradiční Gastroenterologický seminář.

Pokračovat

Jde nám především o zdraví pacientů

Omezování návštěv v nemocnicích je často diskutovaným tématem. Proč k nim dochází a jaký mají význam?

Beskydský oftalmologický seminář

Dne 19.1.2023 pořádalo Beskydské oční centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. již tradiční Beskydský oftalmologický seminář.