Beskydské oční centrum má za sebou další úspěšný ročník lednového oftalmologického sjezdu

22. ledna 2020, 12.39 | Leden je již tradičně pro naše Beskydské oční centrum měsícem, kdy probíhá „Beskydský“ oftalmologický sjezd, který pořádá Beskydské oční centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. pod vedením primáře Tomáše Utíkala.

Letos proběhl již 23 ročník a opět se těšil velké účasti. Zúčastnilo se jej okolo 120 lékařů a sester. Na setkání zaznělo několik zajímavých přednášek z řad našich lékařů z Nemocnice ve Frýdku-Místku, ale zavítali k nám také hosté z 1. LF Univerzity Karlovy nebo z Nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Lékaři a sestry se dozvěděli novinky v oblasti geneticky podmíněných vad oka, o kterých mluvila docentka Petra Lišková z Oční kliniky 1. LF Univerzity Karlovy. Primář Beskydského očního centra Nemocnice ve Frýdku-Místku hovořil o operacích katarakty s průběžným měřením nitroočního tlaku za použití přístroje Centurion, který má nemocnice k dispozici od prosince loňského roku. Celkem bylo předneseno 8 odborných přednášek. Díky velkému zájmu a vysoké odbornostní úrovni tohoto semináře se již teď těšíme na další ročník.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Beskydské oční centrum  » Aktuality