Dar pro urologii

28. března 2018, 14.11 | Pět kusů extračních košíčků v celkové hodnotě necelých 20 tisíc Kč dnes převzal primář urologického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku Oldřich Matys díky aktivitě Nadačního fondu Pavla Novotného za přítomnosti náměstka hejtmana pro zdravotnictví Martina Gebauera, náměstka primátora města Frýdek-Místek Richarda Žabky a zástupce frýdecko-místeckých záchranářů Petra Gaje.

Extrakční košíček do uterorenoskopu je zdravotnická pomůcka sloužící k vytahování kamenů z horních močových cest. Dar, na jehož financování se částkou 9 tisíc Kč podíleli záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, tak poslouží pacientům urologického oddělení frýdecko-místecké nemocnice.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Urologické oddělení  » Aktuality