Dobrovolníci na urologickém oddělení budou nabízet pacientům k povídání také dobrou kávu

12. listopadu 2018, 10.01 | Dobrovolníci z Nadačního fondu Pavla Novotného, kteří od letošního roku docházejí za pacienty na urologické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, nyní mají možnost nabídnout jim k rozhovoru také šálek kávy připravené v kvalitním poloautomatickém kávovaru, který oddělení daroval právě Nadační fond Pavla Novotného.

Na koordinační schůzce zástupců NPFN a vedení urologického oddělení si dobrovolníci a personál mohli vyzkoušet ovládání kávovaru a samozřejmě také ochutnat, jakou kávu uvařili.

„Chtěli bychom, aby káva pro pacienty byla  k dispozici zdarma,“ řekla vrchní sestra urologického oddělení Eva Tesarčíková. „Provoz kávovaru budeme financovat pomocí partnerů.“

Dobrovolníci pomáhají lidem v tíživé životní situaci způsobené onemocněním, ve svém volném čase bez nároku na odměnu navštěvují pacienty a tráví s nimi svůj volný čas. Povídají si s nimi o různých tématech včetně jejich onemocnění, mohou jim předčítat nebo hrát například stolní hry.

Další schůzka pro zájemce o dobrovolnictví proběhne 14. listopadu 2018 v 16 hodin v budově ředitelství Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. Zájemce prosíme o předběžné přihlášení u koordinátorky dobrovolníků paní Jany Camfrlové na telefonu 739 764 683 nebo e-mailu

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Urologické oddělení  » Aktuality