KURZ BAZÁLNÍ STIMULACE

30. ledna 2020, 11.22 | Minulý týden proběhl v naší nemocnici kurz Bazální stimulace, který vedla PhDr. Karolína Maloň Friedlová, PhD., ředitelka Institutu Bazální stimulace s.r.o.

Kurzu se zúčastnili zdravotníci z oddělení ARO, NIP a DIOP, ONP a ODNP. Základní myšlenkou kurzu je koncept podporující vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti člověka. Bazálně stimulující ošetřovatelská péče se přizpůsobuje věku a stavu klienta, je tedy podmíněna individualitou jedince. Takto proškolení zdravotníci mohou pomoci pacientům snáze a kvalitněji vnímat své tělo a okolí a pomoci v navazování komunikace. Na pracovištích NIP a DIOP je v této metodě nyní proškolena většina sestřiček, ošetřovatelek a sanitářů. Na pracovištích ONP a ODNP pak podstatná část.