Lékaři gynekologicko-porodního oddělení mají nového pomocníka

15. června 2020, 12.27 | Naše nemocnice zakoupila pro gynekologicko-porodní oddělení jako první v Moravskoslezském kraji laparoskopický trenažér - zařízení určené pro nácvik dovedností potřebných v laparoskopické operativě.

Zařízení je vybaveno skutečnými laparoskopickými nástroji, které zaručují zažití manipulace a zvládnutí rutinních postupů. Lékařům tak trenažér umožňuje  nácvik operačních dovedností mimo tělo pacienta, a tím se ještě více zvyšuje bezpečnost péče o naše pacienty.
Součástí trenažéru je monitor a pohyblivá kamera, díky níž lze během nácviku měnit úhel pohledu na operační pole. Klenba trenažéru je z jedné strany průhledná, druhá je překrytá metalickou fólií. To umožňuje dva režimy nácviku. V základním režimu, vhodném pro začátečníky, je možný trénink ovládání laparoskopických nástrojů kontrolovat zrakem.
V pokročilém režimu je kontrola operačního pole možná pouze prostřednictvím obrazu na monitoru.

Laparoskopický trenažér nemocnice zakoupila za přispění sponzorů: MROZEK, a.s., Fabisz doprava s.r.o., Medin Terra Brno a Technoma, a.s. Tímto všem sponzorům děkujeme.