Lékaři krajských nemocnic se ve Frýdku-Místku školili v ultrazvukových metodách

4. listopadu 2021, 15.29 | Dne 4.11. 2021 proběhl v Nemocnici ve Frýdku-Místku první ultrazvukový workshop. Akce se zúčastnilo více než 30 lékařů z nemocnic Moravskoslezského kraje.

Workshop byl letos součástí již desáté části cyklu „Kapitoly pro internisty“, který se koná s podporou odboru zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. „Jsem rád, že lékaři v naší nemocnici používají ultrazvukové vyšetření hned v přímé návaznosti na klinické posouzení pacienta, což vede ke zrychlení a zkvalitnění diagnostiky,“ uvedl ředitel frýdecko-místecké nemocnice Tomáš Stejskal, který akci zahajoval.

Nejprve proběhla teoretická přednášková část, poté navazovala praktická demonstrace metody. Při ní byli lékaři rozděleni do menších skupinek a mohli se prostřídat na celkem sedmi stanovištích, kde si pod vedením školitele samostatně vyzkoušeli vyšetření různých orgánů na reálných pacientech. Vzhledem k epidemiologické situaci celá akce proběhla za dodržování přísných protiepidemických opatření.

Hlavním organizátorem akce byla zástupkyně primáře interního oddělení Kamila Papugová. „Velmi mě těší, že se akce zúčastnili i lékaři jiných odborností, což dokazuje význam této metody a její přesah napříč různými obory. Umožňuje nám vyšetřit základní a hlavní patologie „od hlavy až k patě“. Myslím si, že základy práce s ultrazvukem by měl ovládat každý lékař, který se pohybuje v akutním provozu a v prvním kontaktu. Náš workshop by jim v tom měl pomoci a jsem ráda, že se vše vydařilo dle plánu. Já osobně si v akutním provozu práci bez ultrazvuku již vůbec nedokáži představit,“ dodala s nadšením.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Interní oddělení  » Aktuality