Aktuality

Mikulášská SetKavárna v nemocnici

7. prosince 2018, 13.25 | Někde jsem slyšela, že již dávno neplatí rčení „Co Čech, to muzikant,“ a že lidé si již nezpívají. Včera jsem se přesvědčila, že to není pravda.

Se studentkami, dobrovolnicemi z programu SetKavárna Sandrou, Gabi a Bárou, jsme včera obcházeli pokoje pacientů na oddělení dlouhodobé následné péče Nemocnice ve Frýdku-Místku a společně s kolegou Petrem zpívali vánoční písně a koledy. Na všech pokojích jsme byli vítáni s úsměvem a dychtivostí.

Vůbec nevadilo, že nejsme profesionální sbor, že nejsme pěvecky dokonalí, že se čas od času někde vloudil falešný tón. Když je zpíváno od srdce, tak na tom vůbec nezáleží. Pacienti se přidávali k nám, zpívali, nebo si jen tak pobrukovali. A nevěřili byste, jak dospěláka umí potěšit malý Mikulášský balíček. Někteří nebyli Mikulášem obdarováni mnoho let a byli dojati. Znovu jsem si uvědomila, jak málo stačí k tomu, abyste někomu udělali malou obyčejnou radost.

Irena Blablová
DC ADRA Frýdek-Místek

 

 

 

 

 

Moravskoslezská SESTRA 2019

 

  Partneři nemocnice 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace