Nemocnice se stala vítězem projektu

25. září 2018, 13.05 | Absolutním vítězem projektu „Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018“ pořádaném Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví se stala Nemocnice ve Frýdku-Místku. Ocenění si v pátek 21. září 2018 osobně převzal z rukou jednatelky ČSAZ Renaty Podstatové ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.

Na přelomu listopadu a prosince loňského roku proběhlo akreditační šetření inspektorů České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví (dále ČSAZ), během kterého komise zjišťovala zavedení systému pro zvyšování kvality a ověřovala plnění přísných standardů. Nemocnice ve Frýdku-Místku loni prošla úspěšně akreditací již podruhé a nyní zvítězila i mezi několika desítkami tuzemských zdravotnických zařízení.

Na X. ročníku celostátní konference „Kvalita zdravotní péče a akreditace“, která se konala v Praze pod záštitou a za osobní účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha byla nemocnice vyhlášena za absolutního vítěze projektu „Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018“.

„Tohoto ocenění si nesmírně vážíme,“ řekl ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal. „Znamená to pro nás, že naše úsilí standardizovat a zkvalitňovat poskytování lékařské a ošetřovatelské péče není jen hromada zpracovaných předpisů a směrnic, vycházejících z legislativy. Snažíme se zejména o to, abychom dosáhli kvalitní a bezpečné péče o pacienty a aby jejich pobyt v naší nemocnici pro ně byl co nejméně stresující,“ dodal ředitel Stejskal.