Nemocnice ve Frýdku-Místku se zapojila do projektu "ŽIVOT V KUFŘÍKU"

19. července 2019, 12.17 | Včera, dne 18. 7. 2019 zavítala na novorozenecké oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku milá návštěva. Osobně nás navštívily zakladatelky Nadačního fondu LA VIDA LOCA, Martina Wojtylová Opava a Iva Říhová, které na oddělení darovaly 10 kufříků a tiskárnu na tisk fotografií pro novorozené děti bez rodiny.

Naše nemocnice se tímto zapojila do projektu „Život v kufříku", kdy každé děťátko, o které nejeví biologičtí rodiče zájem, dostane při odchodu z nemocnice kufřík, který obsahuje kojeneckou lahvičku, dudlík, fotoalbum s prvními fotografiemi svého života, ručně vyrobenou hračku a obleček. Hračky a oblečky jsou vyráběny dobrovolníky ze seniorských domů a každý kousek je originál.

Projekt vznikl v roce 2015 a naše nemocnice je 44. nemocnicí v republice, která se do tohoto krásného projektu zapojila. Myšlenka kufříku je taková, aby každé narozené dítě mělo vzpomínky na start do svého života, a tak dostalo jasný vzkaz: „Jsi pro nás důležitý a stál jsi nám za to, abychom pro tebe všechno tohle připravili".

Zakladatelkám projektu moc děkujeme a přejeme jim, aby se jim v jejich práci dařilo, protože se jedná unikátní projekt, který nemá ve světě obdoby a může pomoci mnoha dětem, které žijí v adoptivních rodinách nebo u pěstounů.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Dětské oddělení  » Aktuality

Moravskoslezská SESTRA 2019