Aktuality

NEMOCNICE ŽIJE NEJEN COVIDEM-19

23. dubna 2020, 15.26 | Chtěli bychom Vám představit projekt, který nemocnice připravuje. Jedná se o vybudování Centra duševního zdraví (ve zkratce CDZ), díky kterému rozšíříme spektrum péče pro naše občany, a to o péči psychiatrickou a psychologickou.

CDZ vzniká jako jedna z částí psychiatrické reformy v naší zemi. CDZ bude umístěno v 1.NP budovy L (dříve zde byla nemocniční lékárna), v jejímž 2.NP se nachází část našeho rehabilitačního oddělení.
Centrum duševního zdraví vznikne ve spolupráci Nemocnice ve Frýdku – Místku, p.o. a Charity Frýdek-Místek a bude zajišťovat služby pro cca 100 tis obyvatel naší spádové oblasti. Služby budou poskytovány týmem složeným ze zdravotníků – v týmu budou psychiatr, všeobecné sestry, sestry se specializací v psychiatrii, psycholog a sociální pracovníci, peer konzultant z řad klientů/pacientů a specialista CDZ.
Půjde o služby psychiatrické, psychoterapeutické, služby klinického psychologa, podpora svépomocných aktivit - podpůrné programy pro klienty/pacienty, rodiče, případně osoby blízké, je možná spolupráce s „peer“ konzultanty. Všichni členové týmu budou pracovat jak ambulantně, tak i v terénu.
Celý projekt se připravuje už téměř dva roky, s technickou částí – přestavbou - jsme  začali v únoru letošního roku a zahájení provozu máme naplánováno od 1.7.2020.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace