Nemocniční lékárna bude v příštím roce otevřena i o vybraných státních svátcích

4. prosince 2018, 16.36 | Vedení statutárního města Frýdek-Místek se spolu s vedením Nemocnice ve Frýdku-Místku dohodlo, že nemocniční lékárna bude v roce 2019 otevřena i o vybraných sedmi státních svátcích.

„S primátorem Frýdku-Místku Michalem Pobuckým jsme se shodli na tom, že je potřeba zajistit pro naše občany možnost získání léků ve dnech, kdy jsou dle zákona uzavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních a tedy i lékárny, které jsou zpravidla součástí těchto obchodních center,“ řekl ředitel frýdecko-místecké nemocnice Tomáš Stejskal.

„Týká se to konkrétně těchto sedmi svátků - 1. ledna, Velikonočního pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince. Nemocniční lékárna bude otevřena od 8 do 15:30 hodin s polední přestávkou a lidé si tak budou moci vyzvednout nejen léky na recept, ale i volně prodejné léky,“ upřesnil ředitel Stejskal.

Úterý 1. ledna 2019 tak bude prvním státním svátkem, kdy bude nemocniční lékárna otevřena pro veřejnost.

» Lékárna  » Aktuality