Požehnání nemocniční kaple

18. října 2018, 11.20 | Jméno svatého Lukáše, patrona lékařů, nese ode dneška nemocniční kaple ve frýdecko-místecké nemocnici. Za účasti vedení a zaměstnanců nemocnice jí požehnali Václav Tomiczek, nemocniční kaplan z Ostravy a Jozef Novák, administrátor římskokatolické farnosti ve Frýdku-Místku.

Nemocniční kaple byla vybudována před dvěma lety z bývalé ambulance v přízemí hlavní budovy nemocnice. Náklady na její zřízení a vybavení dosáhly částky 120 tisíc Kč.

Kaple je otevřena denně od 6 do 20 hodin a slouží pacientům, návštěvníkům a zaměstnancům nemocnice k duchovnímu rozjímání a modlitbě.