Proběhl druhý letošní Den otevřených dveří v porodnici

6. března 2019, 15.03 | Téměř čtyřicet budoucích maminek a otců se zúčastnilo ve středu 6. března druhého letošního Dne otevřených dveří, který pro ně připravilo porodní a novorozenecké oddělení frýdecko-místecké nemocnice.

V průběhu dvouhodinového programu si nastávající rodiče vyslechli několik přednášek o možnostech vedení porodu v naší nemocnici, využití epidurální analgézie, o způsobech kojení a péči o novorozence. Na jejich dotazy odpovídali odborníci z řad lékařů a sester a ukázky manipulace s novorozencem předvedla paní Eva Kiedroňová, s kterou porodní oddělení dlouhodobě spolupracuje. Nechyběla ani obvyklá prohlídka pokojů na porodním oddělení a samotných porodních sálů, která se tentokrát vzhledem k vytíženosti porodních sálů přesunula hned na úvod.
Na závěr své návštěvy dostaly všechny maminky od vrchní sestry Evy Šprlové krásný jarní tulipán.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

Moravskoslezská SESTRA 2019