Prvním letošním frýdeckým miminkem je Tomáš

2. ledna 2018, 08.15 | Na Nový rok se ve frýdecké porodnici narodila tři miminka, jedna holčička a dva chlapci.

Chlapeček Tomáš se narodil v 9:22 hodin mamince Lence z Frýdku-Místku, váží 3,86 kg a měří 50 cm.  Jeho mamince dnes přišel popřát vše nejlepší ředitel nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Jarmila Dostálová.

Navečer ve 21:15 přišel na svět chlapec Hubert, který váží 3,35 kg, měří 50 cm a jeho maminka Lenka přijela do frýdecké porodnice z Bordovic. Jako třetí novoroční miminko a zároveň první děvčátko ve frýdecké porodnici se ve 22:36 hodin narodila holčička Brigita, váží 3,31 kg, měří 43 cm a maminka Petra je z Horní Bečvy.

V roce 2017 se v Nemocnici ve Frýdku-Místku narodilo celkem 1122 dětí, 557 chlapců a 565 děvčat. Třikrát z toho přišla na svět dvojčata. Za loňský rok přivedli frýdečtí porodníci na svět o 84 dětí více než v roce 2016.

Nejčastěji dávaným chlapeckým jménem v loňském roce byl Jakub, Matyáš a Dominik, u děvčat vede Eliška, Viktorie a Tereza.