Sestry z urgentního příjmu pomáhaly záchranářům v terénu

14. února 2019, 13.59 | Téměř dvacítka sester pracujících na centrálním urgentním příjmu Nemocnice ve Frýdku-Místku si v během loňského roku vyzkoušela v terénu práci záchranářů zdravotnické záchranné služby.

V rámci propojení přednemocniční a včasné nemocniční péče se zaměstnanci centrálního urgentního příjmu frýdecké nemocnice zúčastnili celoroční stáže u Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, územního odboru Frýdek-Místek.

„Cílem této stáže bylo nejenom se projet zdravotnickou záchrankou s houkačkou, ale především poznat práci našich kolegů v terénu. Každý stážista si ve dvou dvanáctihodinových směnách vyzkoušel, jaké to je stát se nejen pozorujícím členem posádky, ale přímo se zapojit do činnosti týmu záchranářů,“ řekla vrchní sestra centrálního urgentního příjmu Věra Starmannová.

A co sestrám z urgentu stáž dala? Každý ze stážistů má vlastní zážitky z toho co viděl, s kým, kde a u čeho byl, každý den a každá směna byla úplně jiná. Všichni získali nové zkušenosti z náročného povolání záchranáře a také navázali dobré mezioborové vztahy.

Jolana Filipová, tisková mluvčí

» Pacienti a návštěvy  » Centrální urgentní příjem