SOUTĚŽ MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

19. prosince 2019, 14.26 | Celý letošní rok probíhala spolupráce naší nemocnice a statutárního města Frýdek-Místek v rámci projektu KPR do škol, jehož zakončením byl dne 17.12.2019 uspořádán na půdě sportovní haly 6. základní školy ve Frýdku-Místku, Pionýrů 400, 1. ročník soutěže „Mladý záchranář“. Soutěže se zúčastnilo 20 dvoučlenných týmů z osmi základních škol z letošních 9. ročníků.

Celou akci připravil a zajišťoval tým školitelů první pomoci a kardiopulmonální resuscitace naší nemocnice. Soutěž byla rozdělena na tři části:
1. Teoretický kvíz- teoretické znalosti první pomoci a resuscitace
2. Modelové situace akutních stavů a jejich řešení
3. Kardiopulmonální resuscitace- praktické provedení
Součástí soutěže byl i doprovodný program, kde si děti mohly procvičit algoritmus základní neodkladné kardiopulmonální resuscitace na figurínách, vyluštit tajenku s tématikou první pomoci aj.
A kdo tedy vyhrál? Na 1. místě se umístila děvčata ze ZŠ Lískovec, 2. místo obsadili žáci z 5. ZŠ a na pěkném 3. místě skončily žákyně z 8. ZŠ. Všem výhercům GRATULULEME!

Chtěli bychom moc poděkovat všem soutěžícím, účastníkům, pořadatelům a školitelům. Poděkování patří také vzdělávacímu středisku Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje za poskytnutí části vybavení potřebného při soutěži a 6. ZŠ za poskytnutí prostor pro konání akce.