Aktuality

UPOZORNĚNÍ

27. července 2020, 06.19 | Na začátku pandemie jsme pro vstup do nemocnice zřídili pouze jeden vchod, kde probíhá tzv. TRIÁŽ. Je to místo, na kterém dochází k prvnímu třídění pacientů.

Každý pacient (doprovod, návštěvník) musí nahlásit zdravotníkům důvod návštěvy a ti pak rozhodnou, jestli pacient postoupí dále do nemocnice či jestli ho odešlou na vyšetření do infekčního pavilonu. Mimo to musí každý pacient (doprovod, návštěvník) podepsat Čestné prohlášení, ve kterém prohlašuje, že netrpí uvedenými příznaky virózy, že nebyl v kontaktu s osobou nakaženou covidem-19 či osobou v karanténě nebo že sám není pozitivní na covid-19 či není v karanténě. Zdravotníci dají všem na Čestné prohlášení razítko - TRIÁŽ PROVEDENA, což pro lékaře znamená, že pacienta může ošetřit. Bez tohoto prohlášení není vyšetření možné. Prosíme tedy všechny, aby nezneužívali náhodně otevřené jiné nemocniční vchody. Tímto opatřením maximálně předcházíme zavlečení nemoci covid-19 do nemocnice a chráníme tak nejen zdravotnický personál, ale hlavně pacienty.

Bohužel jsme v několika případech zjistili, že informace v Čestném prohlášení nebyly pravdivé. Jelikož nemoc covid-19 byla zařazena na seznam nakažlivých nemocí (dle novely trestního zákoníku s účinností od 13.3.2020) a její šíření nebo napomáhání šíření je trestným činem, chtěli bychom upozornit na to, že v takovém případě budeme na tuto skutečnost pohlížet jako na podezření ze spáchání přečinu " Šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti podle § 153 tr. zákoníku".
Prosíme tedy všechny, aby dodržovali nastavená opatření a neobcházeli je. Buďme ohleduplní a zodpovědní, jde o zdraví nás všech.


Děkujeme.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » KORONAVIRUS - důležité informace  

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace