Lékárna

O nás:

Lékárna poskytuje lékárenskou péči lůžkové části nemocnice i části ambulantní.

• Zajišťuje nákup léků, infúzních roztoků, očkovacích látek, krevních derivátů, farmaceutických surovin, zkoumadel a laboratorních reagencií. Na základě individuálního dovozu může objednat i léky u nás neregistrované.
  • Provádí přípravu a kontrolu medicinálního vzduchu.
  • Skladuje a vydává léčiva v rámci klinických studií.
  • Zajišťuje přípravu sterilních přípravků bez protimikrobních přísad.
  • Podílí se na tvorbě pozitivních listů, důležitého mikroekonomického nástroje racionální farmakoterapie.
  • Přijímá studenty farmaceutických fakult a studenty oboru farmaceutický asistent k povinným studijním praxím.

Služby poskytované veřejnosti

• Výdej léčivých přípravků na recept, poskytování dispenzačního minima.
  • Možnost domluvení individuální konzultace (v lékárně je k dispozici konzultační místnost).
  • Příprava IVLP – oční kapky a masti, čípky, tobolky, sirupy, roztoky, masti, krémy, pasty, suspenze atd.
  • Výdej prostředků zdravotnické techniky na poukaz i na volný prodej.
  • Lékárna spolupracuje s firmou Nutricia a.s. a zajišťuje bezplatný rozvoz výživy pro pacienty nutriční ambulance.

Otevírací doba lékárny nemocnice:

pondělí - pátek

07:00 - 17:00 hodin