Kongresy a semináře

Lékaři společně řešili onemocnění žlučových cest a střev

25. září 2017, 08.22 | V pátek 22. září se na pracovišti Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku uskutečnil již jedenáctý ročník Beskydského endoskopického workshopu. Akce se zúčastnilo více než 70 lékařů a sester z nemocnic i ambulantních gastroenterologických pracovišť z Moravskoslezského kraje i dalších regionů České republiky. Hlavním tématem workshopu byla vyšetření žlučových cest a komplikované případy zánětů střev.

„Endoskopické metody diagnostiky a léčby chorob trávicího traktu prodělávají  dynamický rozvoj. V některých případech již umíme nahradit invazivnější chirurgický zákrok. Klíčová je těsná spolupráce s chirurgy, která se v našem centru daří. Cílem workshopu je sdílení zkušeností i s vzácnějšími případy onemocnění a také prezentace nových způsobů léčby,“ uvádí primář gastrocentra frýdecko-místecké nemocnice Petr Vítek.

V rámci workshopu se uskutečnily 4 přednášky a bylo ošetřeno celkem 8 pacientů. Akce se konala již pojedenácté ve spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity a Moravskoslezským krajem.

„Jsem rád, že se nám daří do praxe zavádět nové endoskopické metody pro naše pacienty, kterým můžeme například jako jedno z 15 pracovišť v ČR nabídnout metodu cholangioskopie. Letošního ročníku workshopu se rovněž zúčastnili zahraniční hosté z Německa a Slovenska, což akci dodalo ještě vyšší kvalitu,“ potvrdil léčebný náměstek Nemocnice ve Frýdku-Místku David Havrlant.

Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.

 

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace