Kongresy a semináře

Osmé Beskydské ortopedické dny přinesly nová témata

12. října 2018, 13.06 | Ortopedické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. ve spolupráci s Ortopedickou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc a okresním sdružením České lékařské komory ve Frýdku-Místku uspořádalo ve dnech 11.-12. října 2018 již osmé sympozium s doprovodnou výstavou zdravotnické techniky a farmacie.

„Mezi hlavní témata letošního ortopedického kongresu patřila problematika endoprotetiky, periprotetických zlomenin, revizních operací a předcházení infekcí v ortopedii,“ řekl při zahájení sympozia Petr Kozák, primář ortopedického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku a zároveň prezident sympozia.

„Beskydský ortopedický kongres je příležitostí nejen k vzájemnému předávání zkušeností  z praxe lékařů a sester, ale také k osobnímu setkání s kolegy z celé republiky,“ potvrdil přednosta Ortopedické kliniky LF a FN Olomouc Jiří Gallo, který zároveň vyzvedl celkově vysokou odbornou úroveň jednotlivých sdělení a dobrou organizaci kongresu.

Letošního setkání odborníků z oboru ortopedie se zúčastnilo 90 lékařů a 66 sester. Během dvou dnů trvání kongresu zaznělo dohromady 49 přednášek, z toho 40 v lékařské a 9 v sesterské sekci. Na zajištění kongresu se již tradičně velkou měrou podílelo také statutární město Frýdek-Místek a další partneři.