Beskydské oční centrum

Oční pohotovost od 1.9.2014

29. srpna 2014, 12.17 | S účinností od 1.9.2014 dochází ke změně v zajištění oční pohotovosti Beskydského očního centra Nemocnice ve Frýdku – Místku, p.o. následovně:

Oční lékaři třinecké a frýdecké nemocnice spolupracují nejen při operacích šedého zákalu

6. listopadu 2013, 15.03 | Dosavadní spolupráce třineckých a frýdecko-místeckých lékařů bude rozšířena také v oboru očního lékařství. Obě nemocnice hledají cestu, jak pacientům třinecké oblasti přiblížit odbornou ambulantní péči i operativu. Nově budou frýdečtí lékaři jezdit vypomáhat také do oční ambulance třinecké nemocnice.

Oční lékaři implantovali nitrooční čočku pomocí lepidla

28. srpna 2013, 09.01 | Od ledna letošního roku provádí lékaři Beskydského očního centra Nemocnice ve Frýdku-Místku jako první v České republice nový druh nitrooční operace, která je vhodná u pacientů po těžkých úrazech oka se ztrátou vlastní čočky. Od začátku roku uskutečnili již pět těchto operací.

Beskydské oční centrum v Novém Jičíně se stěhuje

22. prosince 2011, 08.42 | Oční oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku se sídlem v Novém Jičíně se stěhuje od 1. ledna 2012 do nových prostor.

Čekání na operaci se zásadně zkracuje - tisková zpráva

21. září 2009, 08.48 | Čekací doba na operaci šedého zákalu se zásadně zkrátila. Pacienti nemusí čekat několik měsíců, ale operaci absolvují v Nemocnici ve Frýdku-Místku nejpozději během měsíce. Navíc vyšetření a operace probíhá v Beskydském očním centru v jeden den. Zdravotní péče včetně implantace vysoce kvalitní nitrooční čočky je plně hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Nový ultrazvuk pro vyšetření oka - tisková zpráva

17. srpna 2009, 08.51 | Lékaři Beskydského očního centra frýdecko-místecké nemocnice mají k dispozici nový ultrazvuk pro vyšetření oka. Přístroj stál 468 000 korun.

Žlutá čočka pro každého pacienta - tisková zpráva

28. dubna 2009, 08.53 | Díky úspěšnému výběrovému řízení Beskydské oční centrum u operace šedého zákalu implantuje všem svým pacientům tzv. žlutou čočku. Jedná se o velmi moderní, vysoce kvalitní čočku s výbornými optickými vlastnostmi. Čočka je vybavena žlutým filtrem, který chrání sítnici před škodlivým modrým spektrem světelného záření.

Novinky v Beskydském očním centru

11. března 2009, 08.55 | Pozor !! BOC od 1.3.2009 implantuje při operaci šedého zákalu všem pacientům zdarma nitrooční čočku AcrySof SPN (tzv. žlutou čočku), která má vynikající optické vlastnosti a dlouhodobě stabilní centraci v oku. Tato čočka má navíc žlutý filtr, který významně chrání sítnici oka před modrým spektrem světelného záření, které oku škodí. Nažloutlé zbarvení čočky pacient nevnímá. Jedná se ve srovnání se standardními nabídkami konkurence o mimořádnou kvalitu navíc.

Beskydské oční centrum funguje v Novém Jičíně už rok

7. října 2008, 08.58 | Přesně jeden rok funguje Beskydské oční centrum v Novém Jičíně. Centralizace operativy na jedno místo přinesla významné zkrácení čekací doby a rozšíření nabízených služeb.

Beseda s MUDr. Radimem Čechem

12. dubna 2008, 09.05 | Záznam besedy z POLAR Televize Ostrava.
Jak se léčí zelený a šedý zákal se dozvíme od primáře Beskydského očního centra Nemocnice ve Frýdku-Místku, MUDr. Radima Čecha.

Strana výpisu

2