Dětské oddělení

Informace pro pacienty

Dětské oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku je akreditovaným pracovištěm v oboru pediatrie. Zároveň je detska grafika 4držitelem titulu Baby Friendly Hospital - Nemocnice přátelská k dětem pod záštitou UNICEF.

Celé dětské oddělení prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Projekt humanizace dětského oddělení ve spolupráci s architekty a výtvarníky pomohl výrazně přiblížit prostředí nemocným dětem. Oddělení je vybaveno krásnou hernou. Na každém pokoji je televize.

Ve snaze co nejvíce zmírnit nepříjemné vlivy odloučení dítěte od rodiny nabízí naše oddělení matkám či otcům, eventuálně jiným blízkým příbuzným, pobyt s dítětem v době hospitalizace. O konkrétních možnostech budete informováni při přijetí.

Oddělení je vybaveno moderní přístrojovou technikou - kvalitním monitorovacím systémem, který souží ke sledování dětí ohrožených selháním životních funkcí, UZ diagnostickým přístrojem, infúzními pumpami, sloužícími k přesnému dávkování léků a infuzí, moderními inhalačními pomůckami.

detska grafika 5Dětem na oddělení se věnuje herní terapeut - speciálně vyškolená sestra. Pomáhá jim formou hry překonat strach z nemocničního prostředí, nenásilnou formou je připravit na chystaná vyšetření a zákroky a přiměřenými prostředky jim přiblížit fungování lidského těla a jeho nemocí. Ve spolupráci s herním terapeutem je možné objednat prohlídku dětského oddělení pro kolektivy dětí z mateřských a základních škol či pro rodiče s dítětem před plánovaným přijetím do nemocnice (telefon 558 415 420, mobilní 723 172 310 - sestra Kročková). Děti se tak mohou seznámit s interiérem oddělení, prohlédnout si hernu, všechny obrázky a vybavení, poznat provoz oddělení. Tímto způsobem se děti zbavují strachu z pobytu v nemocnici.

Novorozenecké oddělení naší nemocnice podporuje a propaguje kojení. Na novorozeneckém oddělení pracuje v denním provozu laktační poradkyně sestra Kateřina Lachová, která poskytuje konzultační a poradenskou činnost pro kojící ženy i zdravotníky (telefon 558 415 430).

Kromě péče nemocniční poskytuje oddělení širokou paletu ambulantních služeb, včetně UZ diagnostiky (viz. ambulance). K ambulantnímu vyšetření je nutné doporučení ošetřujícího lékaře. Zajišťujeme také ambulantně 24 hodinové monitorování TK speciálním přístrojem u dětí s poruchami krevního tlaku. Spolupracujeme na programu predikce diabetu I. typu (vyšetření dětí - blízkých příbuzných diabetiků I. typu) a molekulárně genetické studii diabetu typu MODY.

 

 

detska grafika 6detska grafika 7

Co by měli rodiče vědět před přijetím svého dítěte do nemocnice

  • Doporučujeme vzít si s sebou toaletní potřeby a přezůvky, oblíbenou hračku či knížku, pro starší dítě učebnice a školní sešity, psací potřeby, děti mohou mít své pyžamo či domácí oděv.

  • Po příchodu do nemocnice se Vás ujme lékař a sestra příjmové ambulance, dítě podrobně vyšetří a zeptá se Vás na všechny potíže dítěte. Je vhodné mít s sebou zprávy o předchozích vyšetřeních, znát přesně názvy a dávky léků, které Vaše dítě užívá. Poté dítě odchází na svůj pokoj, kam jej mohou rodiče doprovodit, pokud nejsou přímo přijati s dítětem.

  • Návštěvy dětí na oddělení jsou denně, nejsou časově omezeny. Je ale nutno respektovat potřeby nemocných dětí a řád oddělení, podrobněji budete informováni při přijetí.

  • Děti mají na oddělení zajištěnou stravu v dostatečném množství, často je speciální dietní režim součástí léčby. Není jim proto potřeba nosit jídlo.

 

Dětské oddělení naleznete na 5. podlaží hlavní budovy nemocnice, vchod D; novorozenecké oddělení je umístěno na 3. podlaží, vchod B.

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace