V porodnici v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o. roste počet narozených dětí

9. ledna 2020, 09.34 | Díky našemu milému personálu na porodních sálech a na porodním oddělení roste každý rok počet maminek, které si k tak důležitému životnímu okamžiku vybraly právě naší porodnici.

V loňském roce se v porodnici ve Frýdku-Místku narodilo celkem 1182 miminek, z toho 597 děvčat a 585 chlapců. Na svět jsme u nás přivedli také 8x dvojčátka a proběhlo u nás o 88 porodů více než v roce předešlém.

V naší nemocnici si zakládáme na individuálním přístupu ke každé rodičce a snažíme se, abychom splnili všechna její přání a očekávání. Respektujeme porodní plán a porodní přání rodiček. Zakládáme si také na tom, že se nejedná o nadstandardní péči a že se takového přístupu dostane každé nastávající mamince. Naše nově zrekonstruovaná porodnice disponuje na jednom boxu také hydromasážní vanou. Na nadstandardních pokojích je možná přítomnost otce po celou dobu pobytu maminky a miminka v porodnici.

V neposlední řadě jistě ke spokojenosti rodiček přispívá také nabídka předporodních kurzů, kde mají budoucí rodičky možnost se na porod lépe připravit. V rámci kurzů si mohou prohlédnout porodní sály a oddělení šestinedělí. Jednak jsou to kurzy, které jsou tematicky rozděleny, rychlokurzy předporodní přípravy a individuální kurzy. Několikrát ročně probíhají také Dny otevřených dveří, které se stávají čím dál oblíbenější.

Porodem ale naše péče nekončí. O maminku a její miminko pečují porodní asistentky na oddělení šestinedělí a novorozenecké sestry. S kojením vždy poradí a pomůže laktační poradkyně.

A jaká jména byla v loňském roce mezi rodiči nejoblíbenější?
Z dívčích jmen to byla Eliška, Adéla, Tereza a Viktorie, z chlapeckých pak Matyáš, Antonín, Jakub a Adam. Narodily se však u nás také Malvíra, Mona, Noemi, Ameli, Gregory, Mateo, Bastien nebo Lionel.
Nejstarší rodička v naší porodnici měla 49 let.
Všem maminkám děkujeme za projevenou důvěru a na všechny, které si pro svůj porod vyberete v letošním roce naší porodnici, se budeme s celým týmem moc těšit.