Gynekologicko-porodnické oddělení

Kolposkopie

 

Kolposkopie je diagnostická metoda umožňující podrobné zrakové vyšetření nejen hrdla děložního, ale i pochvy, velkých a malých stydkých pysků a okolí konečníku. Hlavním cílem kolposkopie je najít přednádorové změny, které tak mohou být včas léčeny.

Nejčastějším důvodem ke kolposkopickému vyšetření je abnormální nález z cytologického stěru čípku, odebraného při pravidelné gynekologické prohlídce.

Abnormální nálezy při cytologii jsou vcelku běžné. Cytologické vyšetření stojí na počátku diagnostických testů a naprostá většina žen, i přes nález ze stěru, rakovinu nemá.

Pokud není výsledek cytologie v pořádku, Váš gynekolog by Vás měl odeslat právě ke kolposkopickému vyšetření, které slouží k vyloučení závažnějšího nálezu.

Při kolposkopii se často odebírají cíleně drobné vzorky tkáně z děložního čípku - biopsie. Tkáň z biopsie se odesílá k histologickému vyšetření.

Pokud se z histologického nálezu ukáže, že máte přednádorové změny na čípku děložním, případně rakovinu děložního čípku, existuje účinná léčba. Pokud je nemoc diagnostikována brzy, existuje velká šance na úplné vyléčení.

 

Objednání: E-Health, 558 415 721

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace