Gynekologicko-porodnické oddělení

Urodynamika

Vyšetření je zaměřené na diagnostiku poruch močového měchýře.

Vyšetření je prováděno speciální urodynamickou sestrou. Je při něm zavedena tenká cévka do močového měchýře a do konečníku. Následně je močový měchýř plněn sterilní tekutinou a cévky snímají hodnoty tlaků v močovém měchýři, močové trubici a konečníku. Výsledkem vyšetření je graf, který přispěje k diagnostice poruch udržení moči. Součástí vyšetření je i vyhodnocení mikční křivky, které je pořízeno na konci vyšetření.

 

 

Mezioborová spolupráce v naší nemocnici je na vysoké úrovni

4. října 2019, 08.33 | Dne 20. 9. 2019 se zástupci naší nemocnice aktivně zúčastnili VI. ročníku konference Fyzioterapie Rehaspring s mezinárodní účastí.

 

 

 

Nemocnice ve Frýdku-Místku pomáhá ženám trpícím inkontinencí

19. srpna 2019, 11.54 | Zcela novou možnost řešení obtíží s únikem moči u žen, tzv. stresovou inkontinencí, přináší gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. Stresová inkontinence je nekontrolovatelný únik moči, který postihuje ženy všech věkových kategorií, ale nejčastěji se vyskytuje u žen po porodu nebo v období menopauzy. Uvádí se, že inkontinencí moči trpí 50-70 procent žen.

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace