Gynekologicko-porodnické oddělení

Novorozenecké oddělení

Naše pracoviště je tzv. novorozenecké oddělení I. typu, což znamená, že je určeno především pro fyziologické, zralé, donošené novorozence, případně lehce nedonošené s nezávažnými komplikacemi. Tvoří součást oddělení šestinedělí a splňuje přísná kritéria statusu BABY FRIENDLY HOSPITAL - nemocnice přátelská dětem.

Oddělení má dvě části - observační box, který je vybaven adekvátní přístrojovou technikou, sloužící ke zvládnutí případných poporodních komplikací, ke zvýšené monitorací miminka, případně děti maminek, které potřebují odpočinek, a rooming-in, tj. pokoje, kde jsou umístěné děti společně s maminkami v postýlkách s monitory dechu.

Preferencí našeho pracoviště je vždy individuální přístup k dítěti. Edukaci provádí proškolený a vysoce erudovaný personál a to nejen v problematice kojení, koupání, bezpečné manipulace, ale v celém komplexu ošetřovatelské péče o miminko.

Respektujeme specifické porodní plány, pokud nejsou v rozporu s léčebně-ošetřovatelskými standardy.

Během pobytu na novorozeneckém oddělení děti absolvují všechna potřebná vyšetření k odhalení případných vrozených vad a nově je možno za poplatek si nechat vyšetřit i vrozené vady imunity. Přítomnost matky u vyšetření je samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, že hlavním záměrem nemocnice BABY FRIENDLY je především preference kojení, disponuje naše pracoviště proškolenými laktačními poradkyněmi, které jsou schopny a velmi ochotny pomoci maminkám s kojením a i s veškerou problematikou s tím spojenou, včetně použití vhodných pomůcek ke kojení.

V případě jakékoliv problematiky s kojením po propuštění do domácího prostředí, nabízíme nejen našim maminkám i 24hodinou telefonickou „Linku kojení".

Zdravotnický personál je stále k dispozici a připraven zodpovědět jakékoliv případné dotazy.

 

novorozenecký box 1 novorozenecký box 2

hygienické zázemi na novorozeneckém boxu

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace