Porodnice

UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE PORODNÍHO ODDĚLENÍ

28. července 2020, 12.50 | Přinášíme důležité upřesňující informace pordního oddělení.

Milé nastávající maminky,

děkujeme Vám za projevenou důvěru v této složité době. Na základě mimořádného opatření  Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje je prodloužen zákaz návštěv do odvolání.

Dobrá zpráva je, že nadále umožňujeme:
Přítomnost otce u porodu a císařského řezu - po dobu pobytu na porodním nebo operačním sále musí mít respirátor FFP2, který obdrží při příchodu na porodní sál zdarma.
Přítomnost duly u porodu – po dobu pobytu na porodním sále musí mít respirátor FFP2 a štít. Respirátory jsou k dispozici k zakoupení na recepci za poplatek 50 Kč –  lze zapůjčit při rychlém porodu a věříme, že po porodu bude nahrazen. Štít Vám zapůjčíme.
Ambulatní porod – samozřejmě probíhá dle zdravotního stavu matky a novorozence.
Bez omezení je bonding po porodu, kojení a rooming in.

Na co se připravit:
Při každém plánovaném i akutním příjmu k porodu provádíme stěr z nosu na COVID 19.
Nadále trvá povinnost rodičky nosit roušku po dobu hospitalizace. Víme, že to mnohdy může být u porodu složité a nepříjemné. Zatím jsme však tuto situaci vždy společně zvládli.

COVID suspektní nebo pozitivní pacientka:
Vyšetřění těhotné můžeme provést na oddělené ambulanci. K porodu je připraven izolovaný samostatný porodní box.
Jsme na tuto možnost připraveni.

Věříme, že vše společně zvládneme.

Kolektiv porodního sálu