Vánoční atmosféra už vládne na oddělení dlouhodobé následné péče

3. prosince 2018, 08.31 | Na oddělení dlouhodobé následné péče frýdecko-místecké nemocnice se již připravují na vánoce. Klienti oddělení v rámci ergoterapie vyrábějí vánoční ozdoby a dekorace, kterými si pak vyzdobí společné prostory i jednotlivé pokoje.

V rámci procvičování kognitivních funkcí, jemné a hrubé motoriky vytvářeli klienti anděly, věnce, vázičky s vánoční dekorací, vystříhávali sněhové vločky, zdobili perníčky a pomáhali s výrobou dekorace krbu.

„V tuto dobu vyrábíme s klienty v rámci ergoterapie dekorace a dárky k vánocům,“ řekla vrchní sestra oddělení dlouhodobé následné péče Dagmar Luknárová. „Vlastnoručně vyrobené dekorace, které klienti vytvářejí při ergoterapii, jim pak zpříjemní prostředí oddělení,“ dodala vrchní sestra.

Ergoterapie je mezi pacienty velice oblíbená a rádi se ji zúčastňují. Ukázky výrobků, na kterých se klienti podílejí, oddělení prezentuje veřejnosti na akcích jako je například Den sociálních služeb nebo Den zdraví.