Beskydské ortopedické dny proběhly již počtvrté

8. listopadu 2010, 09.15 | Ortopedické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. ve spolupráci s ortopedickým oddělením Fakultní nemocnice Olomouc a okresním sdružením České lékařské komory ve Frýdku-Místku uspořádalo ve dnech 4. a 5. listopadu 2010 již čtvrté sympozium s mezinárodní účastí a s doprovodnou výstavou zdravotnické techniky a farmacie.

„Na letošní kongres jsme vybrali témata komplexního řešení problematiky zlomenin horní části kosti pažní, další přednášky jsou věnovány prevenci trombebolické nemoci a významným tématem této odborné akce jsou také komplikace kloubních náhrad,“ řekl při zahájení sympozia MUDr. Petr Kozák, primář ortopedického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku a zároveň prezident sympozia. „Díky rozvoji operací kloubních náhrad, které je nosným programem každého ortopedického pracoviště, stoupá i počet a množství komplikací. Zatímco vývoji nových implantátů a operačním metodám je věnována veliká péče, pooperační rehabilitaci a funkci svalstva není zdaleka věnována taková pozornost,“ dodává Petr Kozák.

Ortopedické dny

Zahájení Beskydských ortopedických dnů se zúčastnil také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Karel Konečný, primátorka města a senátorka Eva Richtrová.

Ortopedické dny 1

První Beskydské ortopedické dny se konaly v roce 2004, kdy slavila frýdecká ortopedie padesátileté výročí své existence, další následovaly ve dvouletých intervalech. Letošního setkání odborníků z oboru ortopedie se zúčastnilo 120 lékařů a 90 sester. Přednášky probíhaly ve dvou sekcích - lékařská v Národním domě a sesterská v kině Vlast. Zaznělo dohromady 54 přednášek, z toho 37 v lékařské sekci. Závěr pak zhodnotil přednosta Ortopedické kliniky LF a FN Olomouc doc. MUDr. Jiří Gallo, PhD. Vyzdvihl celkově vysokou odbornou úroveň jednotlivých sdělení a dobrou organizaci kongresu.

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření