Ortopedi z celého kraje se sešli na sympoziu v Ostravě

22. února 2016, 08.51 | Ortopedické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. ve spolupráci Odborem zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Ortopedickou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc a krajskými nemocnicemi v Opavě, Krnově a Orlové uspořádalo ve čtvrtek 18. února 2016 první odborné sympozium určené odborníkům oboru ortopedie z celého Moravskoslezského kraje.

„Tématem letošního setkání lékařů z oboru ortopedie je aloplastika kyčle a její komplikace. Jednotlivé přednášky jsou věnovány problematice infekce, zlomenin  u totálních náhrad a řešení implantace totální náhrady kyčle u špatně vyvinuté jamky kyčelního kloubu,“ řekl při zahájení sympozia MUDr. Petr Kozák, primář ortopedického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Zahájení odborného ortopedického sympozia se zúčastnil také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Jiří Martinek.

Významným hostem byl přednosta Ortopedické kliniky LF a FN Olomouc prof. MUDr. Jiří Gallo, PhD., jehož přednášky byly věnovány problematice totální endoprotézy kyčle a diagnostice a terapii infekcí kyčelních náhrad.

Oddělení ortopedie ve frýdecké nemocnici bylo založeno v roce 1954. Pracoviště se mimo jiné věnuje plně problematice kloubních náhrad. V loňském roce se přestěhovalo do nového pavilonu chirurgických oborů, kde má k dispozici nejmodernější vybavení.

Jolana Filipová, tisková mluvčí