Plicní oddělení

O nás

Vítejte na stránkách plicního oddělení! Těší nás Váš zájem o naše pracoviště a doufáme, že na těchto stránkách naleznete veškeré potřebné informace. Využijte k tomu, prosím, příslušných odkazů v liště na levé straně obrazovky.

Naše oddělení poskytuje akutní a dispenzární péči pacientům s nemocemi dýchacího ústrojí s širokým spádem pokrývajícím většinu východní části Moravskoslezského kraje (okresy Frýdek-Místek, Karviná). V Nemocnici Třinec zajišťují lékaři oddělení částečně provoz detašované pneumologické ambulance, nově od listopadu 2018 zajišťujeme personálně rovněž provoz plicní ambulance v Nemocnici Karviná Ráj. V diagnostice a léčbě bronchogenního karcinomu spolupracujeme s FN Ostrava, v diagnostice a léčbě intersticiálních plicních procesů s Klinikou plicních nemocí a tuberkulózy FN Olomouc. V současné době na oddělení TRN pracuje 6 atestovaných lékařů, 1 lékař v atestační přípravě, 19 středních, nižších a pomocných zdravotnických pracovníků.

Budova T