Urologické oddělení

O nás

Urologické oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku se nachází v budově „F“, je zde lůžková část, ambulantní trakt a operační sál.

Lůžkové oddělení se nachází v pátém patře budovy "F" a má 19 lůžek. Na oddělení jsou dvou a třílůžkové pokoje. Všechny pokoje mají k dispozici LCD TV.

Operační sály jsou umístěny ve třetím patře pavilonu.

Ambulantní trakt je v prvním nadzemním podlaží pavilonu chirurgických oborů. Jeho součástí jsou všeobecná a akutní ambulance, poradna, sál pro ambulantní endoskopické zákroky a urodynamiku a dále sonografická vyšetřovna.

Operační dny na urologickém oddělení máme pondělí, úterý, středa a pátek. V akutních případech i v ostatních dnech. Všeobecná ambulance je v provozu každý den od 7.00 hod. do 15.00 hod. Od 15. hodiny poskytujeme akutní ošetření na lůžkovém oddělení v rámci urgentní příjmové ambulance.

Ve všeobecné ambulanci funguje objednávkový systém na určitou hodinu a je možno objednat se osobně, telefonicky nebo přes internet.

Ročně je na oddělení hospitalizováno průměrně 1300 pacientů a provádí se přibližně 1200 zákroků v anestézii. Na ambulancích je ročně ošetřeno téměř 14000 pacientů. Provádějí se zde operace nádorových onemocnění ledvin, močového měchýře, prostaty, zevního genitálu, operace konkrementů horních i dolních močových cest, některé plastické operace a úrazy močopohlavního systému. Oddělení se specializuje na endoskopické miniinvazivní terapeutické a diagnostické výkony. Tomu odpovídá i špičkové endoskopické vybavení.

čekárna

urologická ambulance