Urologické oddělení

O nás

Urologické oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku se nachází v budově „F“ - pavilon chirurgických oborů.

Ambulantní trakt je v prvním nadzemním podlaží pavilonu. Jeho součástí jsou všeobecná a akutní ambulance, poradna, sál pro ambulantní endoskopické zákroky a urodynamiku, dále sonografická vyšetřovna.

Ročně ošetříme cca 13000 pacientů a provedeme cca 450 ambulantních zákroků na ednoskopickém sálku.

Lůžkové oddělení má 19 lůžek rozdělených do pěti 3-lůžkových a dvou 2-lůžkových pokojů. Všechny pokoje jsou vybaveny LCD televizí, wi-fi. Ročně je hospitalizováno cca 1100 pacientů.

Na urologickém oddělení je zajištěna urologická pohotovostní služba: ve všední dny od 15 do 23 h, ve svátky a víkendy od 7 do 23 h. V čase od 23 do 7 h je pohotovost zajišťována chirurgickou amb. v rámci CUP. Lékař urolog je po tuto dobu na telefonické příslužbě k případným konzultacím.

Ročně uskutečníme 850-900 operačních zákroků. Provádíme miniinvazivní endoskopickou operativu horních i dolních močových cest k řešení různých patologických stavů (nádory, zvětšená prostata, kameny, zůženiny). Urologické oddělení disponuje špičkovou technikou (flexibilní ureterorenoskopy, Ho-laser, metoda zobrazení plošných slizničních lézí- NBI). Využíváme klasickou otevřenou a laparoskopickou operativu zhoubných i nezhoubných onemocnění ledvin, močovodů, prostaty, močového měchýře a zevního genitálu. Provádíme rovněž páskové operace jako možnost léčby stresové inkontinence u žen.

Operační sál pro urologii, v rámci COS (centrálních operačních sálů), máme k dispozici každý den.

čekárna

urologická ambulance