Radiodiagnostické oddělení

Aktuality

Již půl roku je v provozu magnetická rezonance ve frýdecké nemocnici

31. ledna 2020, 11.40 | Dne 23. 1. 2020 uplynulo šest měsíců od slavnostního otevření pracoviště magnetické rezonance Nemocnice ve Frýdku-Místku,p.o.. „Za tu dobu jsme udělali na našem pracovišti velký pokrok jak v rozsahu vyšetřovacích modalit, tak i v počtu vyšetřených pacientů. Cílem našeho pracoviště na počátku provozu bylo provést 1800 – 2000 MR výkonů během následujícího půl roku
a jsem velmi rád, že jsme nejen tohoto počtu dosáhli, ale dokonce jej překonali“, uvedl vedoucí laborant pracoviště magnetické rezonance magistr Dušan Matyášek. Ze statistik vyplývá, že jsme v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o. provedli celkem 2506 MR výkonů. Celkem bylo u nás vyšetřeno již 1190 pacientů. Vyšetřujeme jak ambulantní pacienty, tak pacienty hospitalizované v naší nemocnici.

 

 

 

Jak se daří magnetické rezonanci v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o. po 3 měsících provozu?

6. listopadu 2019, 14.15 | Dne 23.10.2019 uplynuly tři měsíce od slavnostního otevření pracoviště magnetické rezonance Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. Za první tři měsíce provozu magnetické rezonance bylo ošetřeno celkem 586 pacientů a celkem bylo provedeno 1230 MR výkonů.

 

 

 

Jak nám funguje magnetická rezonance po měsíci od slavnostního otevření?

27. srpna 2019, 13.40 | Věděli jste, že v naší nemocnici je možné vyšetřit pomocí magnetické rezonance i pacienty s kardiostimulátorem nebo v celkové anestézii? Že pacienty trpící klaustrofobií nebo děti je možné vyšetřit za doprovodu blízké osoby, která může být po celou dobu vyšetření přítomná u pacienta a být s ním v těsném kontaktu?

 

 

 

Slavnostní zahájení provozu magnetické rezonance

24. července 2019, 15.33 | Dne 23. 7. 2019 byl v naší nemocnici slavnostně zahájen provoz magnetické rezonance. Zahájení se zúčastnili zástupci Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem, ředitelé pojišťoven, ředitelé okolních nemocnic, primáři naší nemocnice, zástupci médií a laická veřejnost.

 

 

 

Nemocnice usilovala o magnetickou rezonanci 20 let

15. července 2019, 08.06 | Významná událost čeká Nemocnici ve Frýdku-Místku. V úterý 23. července 2019 uvede nemocnice do provozu magnetickou rezonanci. Zvýší se tím kvalita péče poskytovaná tímto krajským zdravotnickým zařízením i komfort pacientů. Investice si vyžádala náklady ve výši 55 milionů korun. „Získání magnetické rezonance se stalo jednou z našich priorit. Dnes je to standardní vyšetřovací metoda nezbytná pro diagnostiku hospitalizovaných i ambulantních pacientů,“ uvádí Ing. Tomáš Stejskal, ředitel nemocnice.

 

 

 

Nový rentgenový přístroj už slouží pacientům

4. června 2018, 16.48 | Na radiodiagnostickém oddělení frýdecké nemocnice začal sloužit pacientům nový špičkový rentgenový digitální skiagraf. Přístroj v ceně 8,3 milionů korun nahradil původní starý rentgen, který už dosluhoval. Slavnostního uvedení do provozu se v pondělí 4. června zúčastnil také náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

 

 

 

Nabídka práce - lékař/lékařka radiodiagnostického oddělení

22. března 2018, 07.20 | Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. přijme do pracovního poměru lékaře/lékařku radiodiagnostického oddělení.

 

 

 

Nemocnice chystá výměnu skiagrafického přístroje

13. března 2018, 11.19 | Nový skiagrafický přístroj bude v průběhu měsíce dubna nainstalován ve vyšetřovně radiologického oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku. Nahradí tak původní přístroj, který již dosluhuje.

 

 

 

Lékaři mají k dispozici výkonný počítačový tomograf

23. října 2015, 11.39 | V pátek 23. října byl slavnostně uveden do provozu jeden z nejvýkonnějších přístrojů ve své třidě Somatom Definition AS+, který poskytuje vysokou rychlost vyšetření a přináší vyšší komfort pacientovi i obsluhujícímu personálu. Nový CT přístroj v hodnotě 24 milionů korun je součástí dodávky přístrojového vybavení nového pavilonu chirurgických oborů, který byl financován z prostředků Evropské unie a Moravskoslezského kraje.

 

 

 

Obnova rentgenových přístrojů

8. dubna 2013, 09.23 | Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu tři nové rentgenové přístroje, které nahradily ty původní z roku 1997. Pořizovací cena těchto nových přístrojů činí téměř 21 milionů korun a byla financována z prostředků evropského projektu „Obnovení přístrojové techniky ve zdravotnických zařízeních“.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace