Jak nám funguje magnetická rezonance po měsíci od slavnostního otevření?

27. srpna 2019, 13.40 | Věděli jste, že v naší nemocnici je možné vyšetřit pomocí magnetické rezonance i pacienty s kardiostimulátorem nebo v celkové anestézii? Že pacienty trpící klaustrofobií nebo děti je možné vyšetřit za doprovodu blízké osoby, která může být po celou dobu vyšetření přítomná u pacienta a být s ním v těsném kontaktu?

To všechno jsme už zvládli během jednoho měsíce od slavnostního otevření MR. Krom toho jsme dosud vyšetřili 185 pacientů a provedli celkem 391 MR snímků. Nejčastěji se prováděla vyšetření mozku, hned po něm následuje vyšetření páteře.

Vyšetření v celkové anestézii jsme provedli zatím u jednoho pacienta. Pacient byl nejprve vyšetřen  na ansesteziologické ambulanci a samotné MR vyšetření proběhlo za přítomnosti speciálně vyškoleného ARO týmu a za použití speciálního uspávacího přístroje pro magnetickou rezonanci.

První pacient s kardiostimulátorem byl v naší nemocnici vyšetřen ve čtvrtek 22.8.2019 za asistence kardiologa MUDr. Ing. Kamila Zemana a ve spolupráci s Ing. Pavlem Kubinou, který je vedoucím oddělení zdravotnických prostředků. První vyšetření pacienta s kardiostimulátorem bylo třeba naplánovat tak, aby byl pacient anamnesticky vyšetřen kardiologem, následovalo přepnutí kardiostimulátoru do MR módu, samotné vyšetření, při kterém byl kardiolog přítomen a pacient po celou dobu monitorován. Po vyšetření byl pacientův kardiostimulátor znovu přepnut zpět z MR módu do standardního užívání. Tímto způsobem bude probíhat i vyšetření ostatních pacientů s kardiostimulátorem, které je však potřeba dopředu naplánovat.

Na přiložené fotografii můžete vidět našeho lékaře Kamila Zemana a Pavla Kubinu po prvním vyšetření pacienta s přepnutým kardiostimulátorem do MR módu. Vše proběhlo hladce a bez komplikací, což lze poznat i z jejich výrazů

» Zdravotnická oddělení  » Ostatní oddělení  » Radiodiagnostické oddělení  » Aktuality

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření