Lékaři mají k dispozici výkonný počítačový tomograf

23. října 2015, 11.39 | V pátek 23. října byl slavnostně uveden do provozu jeden z nejvýkonnějších přístrojů ve své třidě Somatom Definition AS+, který poskytuje vysokou rychlost vyšetření a přináší vyšší komfort pacientovi i obsluhujícímu personálu. Nový CT přístroj v hodnotě 24 milionů korun je součástí dodávky přístrojového vybavení nového pavilonu chirurgických oborů, který byl financován z prostředků Evropské unie a Moravskoslezského kraje.

„Jeden z nejvýkonnějších přístrojů ve své třídě pro počítačovou tomografii vytváří dokonalé rekonstrukce i 3D náhledy nitra těla pacienta,“ řekl Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. „Jeho předností je vysoká rychlost vyšetření, neboť přístroj s akvizicí 128 vrstev dokáže během 20 sekund pořídit snímky v rozsahu dvou metrů, tedy ve výšce ležícího dospělého člověka,“ popsal ředitel Stejskal.

„Přístroj poskytuje informace o struktuře mozku i dalších orgánů lidského těla, jako jsou například játra či plíce, vyhledává duplicitní tumory i metastázy. Zobrazuje například krvácení do dutin, poskytuje reálné obrazy tříštivých fraktur či žilních poranění,“ doplnila primářka radiodiagnostického oddělení Hana Vaňková.

„Díky iterativní rekonstrukci snižuje radiační zátěž pro pacienty. Vyšší komfort pacientovi i obsluhujícímu personálu přináší kruhová část přístroje o průměru 78 cm. Nosnost pacientského stolu až 220 kg umožňuje provést vyšetření také u obézních pacientů, kterých v současné době neustále přibývá,“ uvedla primářka Vaňková.

» Zdravotnická oddělení  » Ostatní oddělení  » Radiodiagnostické oddělení  » Aktuality

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření