Aktuality

Nemocnice usilovala o magnetickou rezonanci 20 let

15. července 2019, 08.06 | Významná událost čeká Nemocnici ve Frýdku-Místku. V úterý 23. července 2019 uvede nemocnice do provozu magnetickou rezonanci. Zvýší se tím kvalita péče poskytovaná tímto krajským zdravotnickým zařízením i komfort pacientů. Investice si vyžádala náklady ve výši 55 milionů korun. „Získání magnetické rezonance se stalo jednou z našich priorit. Dnes je to standardní vyšetřovací metoda nezbytná pro diagnostiku hospitalizovaných i ambulantních pacientů,“ uvádí Ing. Tomáš Stejskal, ředitel nemocnice.

V průběhu července a srpna bude probíhat zkušební jednosměnný provoz. Za měsíc by mělo být vyšetřeno přibližně 240 pacientů. Od září by měl provoz ve dvou směnách během čtyř dní v týdnu zvýšit počet pacientů na 370. Tunel s průměrem 70 cm poskytne pacientům během výkonu vysoký komfort. Lékaři ocení rychlé nastavení vyšetřovací sekvence a vysokou kvalitu zobrazení. „Pacienty už nebudeme muset k výkonům převážet jinam, diagnostika se výrazně zrychlí. Nemocnice bude moci vyšetřovat i dětské pacienty, pacienty z oddělení ARO i pacienty s klaustrofobií, kteří vyšetření musejí podstupovat v narkóze,“ doplňuje MUDr. Hana Vaňková, primářka radiodiagnostického oddělení.

 

Spádovou oblastí nemocnice pro tuto metodu je především město a okolí. V závislosti na diagnóze a dostupnosti metody se rozšiřuje také o přilehlé okresy Nový Jičín, Ostrava a Karviná.

 

Zadání projektu proběhlo loni v únoru, výstavba byla zahájena v říjnu. Realizace byla částečně financována z vlastních zdrojů nemocnice, ostatní náklady pokryla dotace Moravskoslezského kraje, jejího zřizovatele.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdravotnická oddělení  » Ostatní oddělení  » Radiodiagnostické oddělení  » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace