Slavnostní zahájení provozu magnetické rezonance

24. července 2019, 15.33 | Dne 23. 7. 2019 byl v naší nemocnici slavnostně zahájen provoz magnetické rezonance. Zahájení se zúčastnili zástupci Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem, ředitelé pojišťoven, ředitelé okolních nemocnic, primáři naší nemocnice, zástupci médií a laická veřejnost.

„Kvalitní vybavení nemocnic je bezesporu nepostradatelné. Magnetická rezonance v Nemocnici ve Frýdku-Místku chyběla už dlouho, takže věřím, že ji nyní ocení nejen lékaři, ale také pacienti. Moravskoslezský kraj jako zřizovatel nemocnice klade na kvalitu poskytované péče veliký důraz. Před rokem jsme ve frýdeckomístecké nemocnici otevřeli nová oddělení NIP a DIOP, tedy následné a dlouhodobé intenzivní péče. Od začátku tohoto roku má nemocnice díky rekonstrukci nejmodernější porodní sály v celém regionu. Jsou to jasné signály, že úroveň nemocnice neustále roste," uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Posléze se slova ujal ředitel Tomáš Stejskal, který zdůraznil, že získání magnetické rezonance se stalo jednou z priorit naší nemocnice a poděkoval všem, kteří se na realizaci podíleli.

Zavedení magnetické rezonance je pro naše oddělení výzva," doplnila ve svém projevu paní primářka radiologické oddělení MUDr. Hana Vaňková.

Se svým projevem krátce vystoupil také náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Po oficiální části se všichni přesunuli před budovu I, kde došlo ke slavnostnímu přestřižení pásky a přípitku. Následně si všichni přítomní měli možnost prohlédnout zrekonstruované prostory a samotný přístroj magnetické rezonance. Všem se ochotně věnovali a na všetečné otázky zasvěceně odpovídali radiologický asistent Dušan Matyášek a vrchní radiologického oddělení Petr Gebauer.

» Zdravotnická oddělení  » Ostatní oddělení  » Radiodiagnostické oddělení  » Aktuality

Moravskoslezská SESTRA 2019

Partneři nemocnice