Radiodiagnostické oddělení

Prováděná vyšetření

Na skiagrafických vyšetřovnách jsou prováděna základní rentgenová vyšetření a některá vyšetření močové soustavy. Na skiaskopickém pracovišti provádíme kontrastní vyšetření trávicí trubice, vyšetření močového ústrojí a některá speciální vyšetření neurologická a gynekologická.

Na CT pracovišti vybaveném přístrojem Philips Brilliance 6 multislice provádíme veškerá běžná CT vyšetření celého těla, včetně vyšetření s kontrastní látkou.

Na sonografickém pracovišti vybaveném moderním ultrazvukovým přístrojem GE Logic P6 jsou prováděna plánovaná i akutní vyšetření včetně traumat, dále pak některá speciální vyšetření jako vyšetření cév, měkkých tkání, štítné žlázy, lymfatických uzlin atd.

Ultrazvukový a CT přístroj jsou napojeny na digitální archiv PACS. Uložená data jsou kdykoliv k dispozici všem klinickým pracovištím.

S modernizací rentgenového oddělení byly zavedeny kromě obvyklých vyšetřovacích postupů i některé speciální vyšetřovací metody jako například defekografie, drenáže žlučových cest, či některá Dopplerovská vyšetření.

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace