Herec Oldřich Kaiser s dcerou Karolínou navštívili děti na dětském oddělení

13. května 2010, 11.18 | Nemocné děti na dětském oddělení naší nemocnice včera zažily překvapení. Navštívil je herec Oldřich Kaiser s dcerou Karolínou, kteří si přišli s dětmi popovídat a přinesli jim spoustu dárků. Potěšili tak nejen děti, ale i jejich rodiče.

Informace pro pacienty a návštěvníky nemocnice

6. května 2010, 11.18 | Z důvodu demolice chirurgického pavilónu je omezen od 4. května 2010 až do odvolání pohyb pěších osob v areálu nemocnice. Důrazně žádáme návštěvníky nemocnice, aby při průchodu areálem dbali vytýčených tras označených nápisem „Trasa pro pěší“ a nevstupovali do prostor označených značkou Zákaz vstupu chodců. Zároveň je omezen průjezd areálem pro osobní automobily. Řidiče žádáme, aby využili záchytné parkoviště u vjezdu B z ulice El. Krásnohorské a respektovali dopravní značky Zákaz vjezdu umístěné v okolí chirurgického pavilónu, kde probíhají stavební činnosti.

Lékárna Nemocnice ve Frýdku-Místku nabízí svým návštěvníkům výhodné klientské karty

5. května 2010, 11.36 | V ústavní lékárně nemocnice je nyní možné získat tzv. klientskou kartu. Hlavní výhodou této karty je sleva poskytovaná již po uskutečnění prvního nákupu.

Děti se nemocnice nebojí - tisková zpráva

29. dubna 2010, 11.19 | Herní terapeutky na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku nemají na starosti jen hrát si s dětmi, jak by se mohlo zdát z jejich názvu, ale jejich úkolem je především citlivě a laskavě provést děti všemi úskalími při jejich pobytu v nemocnici a připravit je tak na operaci či zákrok, který je čeká. Zdejší „herní tety“ to dělají tak dobře, že v soutěži Nadačního fondu Klíček a Společnosti pro herní práci vyhrály stáž v kolébce herní terapie Velké Británii.

Nemocnice ve Frýdku-Místku má nové logo - tisková zpráva

21. dubna 2010, 11.20 | Veřejná soutěž na vytvoření nového loga, kterou vypsala nemocnice v březnu tohoto roku, má svého vítěze. Hodnotící komise vybrala logo mladého autora Milana Anděla, které nejlépe splnilo požadované parametry – jednoduchost, eleganci a snadnou identifikovatelnost.

Kardiostimulační centrum ve Frýdku-Místku zůstává, pacienti si mohou oddechnout

20. dubna 2010, 11.52 | Od počátku letošního roku se v odborných kruzích i ve sdělovacích prostředcích vedla intenzívní debata o rušení kardiostimulačních center v menších nemocnicích, která nesplňují statut kardiocentra. Implantace kardiostimulátorů se na interním oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku provádějí již dlouhodobě na vysoké odborné úrovni, přesto muselo i toto kardiostimulační centrum svou další existenci obhajovat.

Začíná dobrovolnický program na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

30. března 2010, 11.40 | Nemocnice společně se zástupci Dobrovolnického centra ADRA připravuje rozšíření dosavadní spolupráce o další projekt, a to o dobrovolnickou práci na dětském oddělení. Zájemci o práci dobrovolníka se mohou zúčastnit úvodního školení, které proběhne v neděli 11. dubna 2010 od 14:00 do 18:30 hodin v jídelně Nemocnice ve Frýdku-Místku za účasti pracovníků DC ADRA a nemocnice.

Vyšetření sluchu novorozenců dokáže odhalit poruchu včas

25. března 2010, 11.43 | Dětské oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku získalo díky nadačnímu fondu Prolomené ticho speciální přístroj na vyšetřování sluchu novorozenců. Přístroj v hodnotě 90.000 Kč umožňuje odhalit případné vady sluchu již velmi krátce po narození. Screeningové vyšetření sluchu nově narozených dětí ve frýdecko-místecké nemocnici probíhá od začátku měsíce března.

Nová biochemická linka urychlí výsledky vyšetření

10. února 2010, 09.58 | Dnes byla ve frýdecko-místecké nemocnici uvedena do provozu nová moderní biochemická linka KORUS. Slavnostního spuštění linky se zúčastnil ředitel dodavatelské firmy MEDESA pan Otakar Klepárník, který společně s ředitelem Nemocnice ve Frýdku-Místku Miroslavem Přádkou přestřihl pásku. Jedná se o první zařízení tohoto typu v České republice určené pro laboratoře střední velikosti.

Nemocniční lékárna získala certifikát Řádu kontinuálního vzdělávání

5. února 2010, 11.37 | Česká lékárnická komora udělila nemocniční lékárně certifikát za splnění podmínek Řádu kontinuálního vzdělávání ČLK. Udělení certifikátu garantuje, že všichni lékárníci naší lékárny jsou zapojeni v systému celoživotního vzdělávání, neustále sledují nové trendy v oblasti léků a potravinových doplňků včetně jejich využití v moderní léčbě. Jejich znalosti jsou na vysoké úrovni a ve svém volném čase si je průběžně doplňují.

Strana výpisu

... 77