PCR testy COVID-19 hrazené ze zdravotního pojištění

8. června 2021, 12.01 | Informace k PCR testu COVID-19 pro veřejnost, který je hrazený ze zdravotního pojištění.

Informace k PCR testu COVID-19 pro veřejnost hrazeného ze zdravotního pojištění

Na základě Mimořádného opatření MZ 47828/2020-29/MIN/KAN ze dne 28.5.2021 umožňuje Nemocnice ve Frýdku-Místku občanům České republiky vyšetření přítomnosti infekčního onemocnění SARS-CoV-19 pomocí PCR plně hrazeného ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Ze zdravotního pojištění je test hrazen maximálně 2 x za měsíc.

Nad rámec těchto podmínek je test zpoplatněn. Více informací zde:  PCR test pro samoplátce.

• Před testováním je nutné být objednán v objednávkovém systému ZDE.
  • Bez objednávky nebude test proveden !
  • K odběru je nutné se dostavit s

- vyplněnou a podepsanou žádankou

- kartičkou pojištěnce

Za chybně vyplněnou žádanku nenese Nemocnice ve Frýdku-Místku odpovědnost.

Testy jsou prováděny  v mobilní buňce u odběrového stanu  v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o.

Výsledek tohoto vyšetření bude zaslán formou SMS zprávy na mobilní telefonní číslo uvedené na žádance. O výsledku testu bude vystaveno potvrzení v česko-anglické verzi. Toto potvrzení bude  ke stažení na https://ocko.uzis.cz po zpracování výsledů do 24-48 hodin od odběru .

Certifikát s výsledem testu SARS-CoV-2 COVID-19 Vám bude na vyžádání připraven na recepci v centrální hale Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. následující den od 16 hodin a to vždy po obdržení SMS zprávy o výsledku testu. Požadavek pro vytištění je nutné nahlásit při odběru v odběrovém stanu.

Vystavení certifikátu je zpoplatněno částkou dle platného ceníku – 200Kč.

Přílohy:

» Aktuality  » KORONAVIRUS - důležité informace