PCR testy COVID-19 hrazené ze zdravotního pojištění

1. listopadu 2021, 12.01 | Informace k PCR testu COVID-19 pro veřejnost, který je hrazený ze zdravotního pojištění.

Informace k PCR testu COVID-19 pro veřejnost hrazeného ze zdravotního pojištění

Na základě Mimořádného opatření MZ 47828/2020-30/MIN/KAN ze dne 22.10.2021 umožňuje Nemocnice ve Frýdku-Místku občanům České republiky vyšetření přítomnosti infekčního onemocnění SARS-CoV-19 pomocí PCR plně hrazeného ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Ze zdravotního pojištění je test hrazen maximálně 2 x za měsíc osobám:

• mladším 18 let
  • které se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat proti onemocnění covid-19
  • které jsou očkovány alespoň jednou dávkou vakcíny proti covid-19

Nad rámec těchto podmínek je test zpoplatněn. Více informací zde:  PCR test pro samoplátce.

• Před testováním je nutné být objednán v objednávkovém systému ZDE.
  • Bez objednávky nebude test proveden !
  • K odběru je nutné se dostavit s

- vyplněnou a podepsanou žádankou

- kartičkou pojištěnce

Za chybně vyplněnou žádanku nenese Nemocnice ve Frýdku-Místku odpovědnost.

Testy jsou prováděny  v budově v areálu  Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. - viz mapka.

Provozní doba odběrového místa:

om

Výsledek tohoto vyšetření bude zaslán formou SMS zprávy na mobilní telefonní číslo uvedené na žádance. O výsledku testu bude vystaveno potvrzení v česko-anglické verzi. Toto potvrzení bude  ke stažení na https://ocko.uzis.cz po zpracování výsledů do 24-48 hodin od odběru .

Certifikát s výsledem testu SARS-CoV-2 COVID-19 Vám bude na vyžádání připraven na recepci v centrální hale Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. následující den od 16 hodin a to vždy po obdržení SMS zprávy o výsledku testu. Požadavek pro vytištění je nutné nahlásit při odběru v odběrovém stanu.

Vystavení certifikátu je zpoplatněno částkou dle platného ceníku – 200Kč.

Přílohy:

» Aktuality  » KORONAVIRUS - důležité informace

» Pacienti a návštěvy  » COVID-19  » PCR testy

Diskuse k článku

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

Výsledky PCR testu hrazene ze ZP

Autor: Dagmar Žena

Založeno: 07.08.2021, 19:56

Dobrý den,
chci se zeptat, jak dlouho trvá aktuálně obdržení výsledku PCR testu. Pokud chci jet do zahraničí ve čtvrtek večer, stačí jít na test ve středu odpoledne?
Děkuji.

Změna termínu

Autor: Petr Muž

Založeno: 14.08.2021, 21:47
Odpovědí: 0

Dobrý den, jak můžu změnit termín testování?

zrušení rezervace PCR testu

Autor: Věra Žena

Založeno: 29.08.2021, 09:21
Odpovědí: 0

Prosím o zrušení rezervace PCR testování - rezervace na den 30.8.2021 v 8.30 hod.
Děkuji.

Pcr test

Autor: Lenka Žena

Založeno: 21.10.2021, 21:00
Odpovědí: 0

Dobrý den. Včera jsem byla u vás testovaná a zapomela jsem vyplnit do přihlášky svůj email. Přišla mi zpráva a výsledků ale nemám teď certifikát na emailu. Můžu ho nějak získat?

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření