Zlatá nemocnice na Beskydské sedmičce!

29. srpna 2022, 12.49 | Nemocnice ve Frýdku-Místku byla i letos součástí závodu Beskydská sedmička, který startoval 26.8.2022. Již tradičně nemocnice na akci zajišťuje sanitku se zdravotní službou a závodu se pravidelně účastní i někteří zaměstnanci nemocnice.

Naše zdravotní hlídka ve složení Kateřina Trnková, Veronika Šigutová a Jan Čerňanský byla k dispozici v cíli závodu na náměstí Frenštátu pod Radhoštěm od 12 hodin dopoledne do 2 hodin ráno následujícího dne. Společně se zdravotnickým týmem z Valašského Meziříčí ošetřili přibližně 60 závodníků. Mezi nejčastější ošetřené stavy patřily především kolapsy, kdy byli závodníci fyzicky i psychicky vyčerpáni. K jednomu z kolapsů museli naši zdravotníci také přivolat zdravotnickou záchrannou službu, ostatní závodníci s kolapsem byli schopni po podání infuzní terapie a odpočinku odejít v doprovodu svých příbuzných domů. Dále se ošetřovaly puchýře, podvrtnuté kotníky, bolesti a úrazy kolen, bolesti zad, alergické reakce na bodnutí hmyzem, přisáté klíště, drobné oděrky. Po půlnoci jela naše zdravotní hlídka do nedaleké školy ošetřit závodnici, která opakovaně zvracela a byla vyčerpána. Za náročnou a obětavou službu našim zdravotníkům moc děkujeme.

Závodu se pravidelně účastní i někteří naši zaměstnanci, z nichž dva si zaslouženě vybojovali medaili. Blahopřejeme MUDr. Miroslavu Ščerbovi, který získal společně se svou ženou ve své kategorii mix zlatou medaili, a Monice Stejskalové, která  do cíle doběhla jako první žena, a tím získala hned dvě prvenství - zlato ve své kategorii a cenu za nejrychlejší ženu letošního závodu. Oběma našim zdravotníkům za úžasné výkony gratulujeme!

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření