Kongresy a semináře

Lékaři společně řešili onemocnění žlučových cest a slinivky

Tým lékařů a sester při vyšetření žlučových cest během XII. Beskydského endoskopického workshopu

25. září 2018, 14.51 | V pátek 21. září se na pracovišti Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku uskutečnil již dvanáctý ročník Beskydského endoskopického workshopu. Akce se zúčastnilo téměř 80 lékařů a sester z nemocnic i ambulantních gastroenterologických pracovišť z Moravskoslezského kraje i dalších regionů České republiky. Hlavním tématem workshopu byly léčebné zákroky na žlučových cestách a slinivce břišní.

„Endoskopické metody diagnostiky a léčby chorob trávicího traktu se rychle rozvíjejí. V současnosti jsme schopni pohlédnout i dovnitř žlučovodu s pomocí endoskopu, který má zevní průměr pouze 3 milimetry. Letos jsme díky tomu mohli u jednoho pacienta poprvé použít metodu takzvané elektrohydraulické litotrypse a rozbít velký kámen ve žlučových cestách, který by jinak vyžadoval velkou operaci. Dlouhodobým cílem našeho workshopu je sdílení zkušeností i s vzácnějšími případy onemocnění a také prezentace nových způsobů léčby,“ uvádí primář gastrocentra frýdecko-místecké nemocnice Petr Vítek.

V rámci workshopu se uskutečnily 4 přednášky a bylo ošetřeno celkem 8 pacientů. Akce se konala již podvanácté ve spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity a Moravskoslezským krajem.

„Beskydské gastrocentrum je jedním z klíčových nadregionálních projektů naší nemocnice a jsem rád, že pokročilé léčebné endoskopické metody můžeme poskytnout i nejen ostatním nemocnicím v Moravskoslezském kraji, ale také spolupracujícím ambulantním specialistům. Nemocnice dlouhodobě investuje do přístrojů i personálu, tak abychom udrželi špičkovou úroveň péče v této oblasti,“ potvrdil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.  

Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.

 

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace