Nadační fond Pavla Novotného

Nadační fond Pavla Novotného poskytuje psychosociální podporu onkologickým pacientům, podporu denních stacionářů a zdravotnických zařízení.

Zaměřuje se na osvětu onkologického onemocnění, pořádá odborné, vzdělávací a kulturní semináře, preventivní akce, především včasné lékařské prohlídky dětí, žen a mužů v rámci zdravotní péče České republiky, zpříjemňuje pobyt onkologickým pacientům prostřednictvím dobrovolníků  a  snaží se je psychicky podpořit v jejich nelehké situaci.

Nadační fond Pavla Novotného působí vedle Fakultní nemocnice v Ostravě, Vítkovické nemocnice a nemocnice v Havířově od 1. června 2018 také v nemocnici ve Frýdku-Místku, kde na oddělení urologie pomáhá onkologickým pacientům. V současné chvíli hledá nadační fond nové dobrovolníky, kteří mají chuť pomáhat druhým. Dobrovolnický program je akreditován Ministerstvem vnitra.

Dobrovolníci Nadačního fondu Pavla Novotného docházejí do nemocnic. Přinášejí do nemocničního prostředí více lidského kontaktu, pomáhají pacientům odreagovat se a na chvíli zapomenout na jejich trápení v nemoci a tím zajistit psychosociální podporu a pohodu pacienta. Dobrovolníci vyplňují jejich volný čas a tak přispívají k celkovému zpříjemnění prostředí v nemocnici pro pacienty i jejich rodinné příslušníky.

V případě zájmu o dobrovolnictví kontaktujte prosím koordinátorku dobrovolníků paní Ivanu Pytlíkovou na telefonu 603 703 818 nebo na e-mailu .

logo NPFN

Nadační fond Pavla Novotného vznikl v roce 2016 a nese název po jeho zakladateli, Ing. Pavlu Novotném. Tomu byl v roce 2009 diagnostikován zhoubný nádor varlete a od té doby podstoupil do současnosti celkem 14 operací a mnoho vyšetření. Během náročné léčby se seznámil s vynikajícím a uznávaným onkologem Fakultní nemocnice v Ostravě MUDr. Jaroslavem Hájkem a po 5 letech od jejich společné myšlenky došlo ke vzniku tohoto nadačního fondu. Další velmi pevnou součástí týmu je manželka Pavla Novotného, paní PharmDr. Bc. Miroslava Novotná a pan Ing. Jiří Knopp, kdy oba zažili na vlastní kůži, jaké to je starat se při náročné léčbě o onkologické pacienty v domácnosti.

Základní motto nadačního fondu: „Věřím v život“

Motto našeho nadačního fondu je velmi výstižné. Víra v život je totiž jednou z podstatných součástí terapie úspěšné léčby onkologických pacientů, bez této víry bývá léčba mnohdy náročná, ne-li nemožná. Proto je velmi důležité pro onkologické pacienty, aby měli ve svém okolí někoho, s kým by se mohli o svém onemocnění bavit, ptát se na různé problémy spojené s léčbou, případně s návratem do běžného nebo pracovního života.

Cíle NF Pavla Novotného:

  • Pořádání preventivních akcí zaměřených na osvětu onkologických onemocnění urologického charakteru, především pak na včasné lékařské prohlídky dětí, žen a mužů u poskytovatelů zdravotní péče v České republice.
  • Zajištění kvalitní následné péče pro onkologické pacienty, zlepšení dostupnosti a četnosti poskytovaných lázeňských léčeb (a to jak komplexních lázeňských léčeb, příspěvkových lázeňských léčeb nebo ambulantních léčeb) nebo jiných rehabilitačních pobytů pro onkologické pacienty.
  • Pořádání pravidelných setkání, odborných seminářů, vzdělávacích, kulturních, společenských nebo sportovních akcí pro členy Klubu přátel NF Pavla Novotného a dalších zájemců z řad laické či odborné veřejnosti.
  • Zlepšení vybavení nebo zajištění nových zdravotnických zařízení u poskytovatelů onkologického vyšetření, léčby a další zdravotní péče v České republice, především pak v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízení nacházejících se na území Moravskoslezského kraje.
  • Provádění osvěty za účelem zlepšení nemocniční, ambulantní a následné lékařské péče pro děti a dorost.
  • Podpora denních stacionářů, terapeutických dílen, hospiců a obdobných zdravotních či sociálních zařízení, které jsou zřízeny za účelem poskytování sociální a zdravotní péče nemocným dětem, dorostu a dospělým (především pak onkologickým pacientům a postiženým dětem).Ing. Pavel Novotný,
předseda správní rady nadačního fondu

 

Webové stránky nadačního fondu

 

DOBROVOLNICTVÍ

 

 

CENTRUM ŽIVOTA

7. července 2020, 10.29 | Ve středu 1.7.2020 otevřel Nadační fond Pavla Novotného Centrum života.

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace