Porodnice

O porodnici

Patříme mezi největší porodnice v Moravskoslezském kraji a jsme držitelem certifikátu Baby Friendly Hospital. Individuální a respektující přístup k porodu je naší prioritou. Vstřícnost a profesionalita jak lékařů, tak porodních asistentek a novorozeneckých sester je naprostou samozřejmostí.

V lednu 2017 jsme otevřeli kompletně zrekonstruované porodní oddělení. Ve stejném roce jsme se zapojili do projektu přirozený porod v porodnici. K seznámení se s našim personálem a porodnicí můžete využít námi nabízené předporodní kurzy a individuální konzultace. Porodní kurzy byly kromě osobních setkání rozšířené o svojí online verzi v čase covidových lockdownů. Pravidelně organizujeme dny otevřených dveří.

Nabízime služby soukromé porodní asistentky Katky Staňkové a Daniely Šebestové a Marty Ondříčkové. S institutem paní Evy Kiedroňové se intenzivně zabýváme v edukaci těhotných žen ve správné manipulaci s novorozencem hned od narození. Každý 100. porod od nás obdrží dárek.

Respektujeme Vaše porodní přání při zachování nejlepších medicínskych postupů založených na důkazech. Přítomnost Vám blízké osoby nebo duly při porodu je u nás samozřejmostí. Doprovázející osoba má parkování v areálu zdarma. Rodíme v nejrůznějších porodních polohách včetně možnosti porodu do vody. Nabízíme pestrou škálu nefarmakologického tlumení bolestí: pobyt ve vaně, vaginální nápařka, muzikoterapie, různe polohy a rehabilitační pomůcky, závěsný systém Multitrac a k dispozici je i aromaterapie. K tišení porodních bolestí je k dispozici Entonox a epidurální analgezii nabízíme zdarma 24 hodin denně. Disponujeme dálkovou monitorací srdečních ozev plodu, proto Vás nebudeme zbytečně rušit při jejich sledování v průběhu porodu. Tyto sondy jsou bezdrátové a umožňují volný pohyb, dokonce i pobyt ve vaně. Bonding je samozřejmostí a nabízime k němu červený ručník, který je možnost i zakoupit. Je možné bondovat i u císařského řezu. Jako jedna z mála porodnic rodíme vaginálně miminka v poloze koncem pánevním. Rodičky u nás mají možnost zevního obratu konce pánevního na hlavičku. Rodíme vaginálně i dvojčátka.

Na šestinedělí jsou k dispozici 3 nadstandardní pokoje s možností přítomnosti partnera po celou dobu hospitalizace. Na nadstandardním pokoji je možné objednat stravu pro doprovod. Zbylé pokoje jsou moderně a účelně vybaveny. Všechny pokoje jsou maximálně dvoulůžkové a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí a bezplatnou WI-FI sítí. Po porodu dostanete pamětní list a je možnost nechat miminko vyfotit profesionální fotografkou. Specializované fyzioterapeutky Vám ochotně po porodu poradí, jak správně cvičit a zpevnit pánevní dno, jak se zotavit po porodu císařským řezem. Strava na šestinedělí prošla velkými změnami a ve spolupráci s našími nutričními pracovnicemi dostala zbrusu nový šat. V denní místnosti oddělení šestinedělí je k dispozici malý bufet. Maminky si tak mohou obohatit jídelníček o ovoce, mléčne výrobky, ovesné kaše a mnoho dalšího. Přímo na oddělení šestinedělí probíhají pro maminky kurzy baby masáží dvakrát týdně. Pravidelně pořádáme kurzy šátkování miminek, aktuální termíny kurzu naleznete na našem Facebooku a Instagramu.

Od roku 2019 máme na oddělení vyškolené konzultatky kurzu prázdne kolébky a nabízíme podporu maminkách v situaci, kdy z různych důvodů v těhotenství přijdou o miminko. Ke konci roku 2021 jsme jako 4. v republice otevřeli Centrum porodní asistence. Pokud má pacientka zájem, může být fyziologický porod veden jenom v přítomnosti porodní asistentky. To vše v bezpečném zázemí porodnice a s lékařem vždy na dosah. Ve stejném roce jsme navázali jsme spolupráci s Úsměvem mámy, neziskovou organizací, která se věnuje ženám, které v mateřství zradila psychika. Na oddělení je peer konzultantka této organizace. Ve spolupráci s rehabilitačním oddělením nabízime cvičení pro těhotné a šestinedělky.

V roce 2022 proběhla modernizace oddělení šestinedělí. Od 3/2023 nabízíme našim klientkám návštěvu porodní asistentkou v domácím prostředí při potížích v šestinedělí.

Kromě facebooku nás nově můžete sledovat i na instagramu. Těsíme se na Vás!

• Předporodní kurzy

• Den otevřených dveří

• Porodní sál / Centrum porodní asistence

• Porodní oddělení

• Novorozenecké oddělení

• Co si vzít do porodnice

Ambulance

Sobota 24hod
Neděle 24hod

Den otevřených dveří PORODNICE

Očekávaný den otevřených dveří naší porodnice je tady.

Den otevřených dveří PORODNICE

Na gynekologicko-porodním oddělení se chystá další den otevřených dveří.

Snídaně je základ dne

V rychlém tempu současného života je snídaně často opomíjeným jídlem, přesto však zůstává jedním z nejdůležitějších momentů dne.

Minikurz šátkování dětí

Máme velkou radost, že Vám můžeme představit novinku našeho novorozeneckého oddělení.