Gynekologicko-porodnické oddělení

Centrum pro léčbu endometriózy Morava a Slezsko
Na endometriózu někdy jeden odborník nestačí

Internetové stránky pro ženy, jimž bylo sděleno podezření na onemocnění endometriózou.

Endometrióza je onemocnění, které pro své široké spektrum projevů, mnohdy vyžaduje konzultace s více specialisty.

Cílem těchto stránek je poskytnout Vám seznam specialistů, kteří Vám jsou ochotni s Vašimi projevy endometriózy pomoci.

Pokud se dostanete k lékaři, který se o endometriózu zajímá, máte velmi vysokou pravděpodobnost, že se zbavíte obtěžujících projevů tohoto onemocnění.

 

 

Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. obdržela akreditaci na léčbu endometriózy a stala se tak třetí nemocnicí s touto akreditací v ČR. 

 

ak

 

Nemocnice zažádala o udělení akreditace německou společnost EuroEndoCert, která je aktuálně jedinou společností garantující léčbu pacientek s endometriózou v Evropě.

 

Na akreditaci přijel osobně generální ředitel EEC profesor Martin Sillem a prim. MUDr. Radek Chvátal. 25.10.2021 obdržela nemocnice oznámení, že jí akreditace byla udělena. Udělení akreditace předcházela několikaletá práce primáře gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Martina Němce, MBA, který se na léčbu tohoto onemocnění specializuje. V České republice má již tuto akreditaci Nemocnice Znojmo a Ústav péče pro matku a dítě v Praze.

 

„Myšlenka na zažádání o akreditaci vznikla někdy v roce 2017. Tehdy jsem se dostal na internetové stránky EuroEndoCert a myšlenka se mi velice zalíbila. Jelikož je endometrióza velice komplexní onemocnění, které je mnohdy nutno řešit s ostatními chirurgickými i nechirurgickými obory, bylo potřeba nadchnout pro spolupráci i kolegy z ostatních specializací. Proběhlo několik schůzek s primáři těchto oddělení. S primářem Martinem Chrostkem z chirurgického oddělení jsme dokonce navštívili věhlasnou italskou kliniku v Abano Therme, která se specializuje na nejsložitější operace endometriózy, kdy je mnohdy potřeba k úlevě od bolestí odstranit pacientce část tlustého střeva. V plánech o vybudování centra velice pomohlo otevření magnetické rezonance ve frýdeckomístecké nemocnici,“ doplňuje primář Martin Němec.

 

Centrum pro léčbu endometriózy spolupracuje také s oddělením urologie, gastroenterologie, s lékaři z centra léčby bolesti, s psychiatry, psychoterapeuty, lékaři celostní medicíny, akupunkturou, fyzioterapeutkami a dietní poradkyní.

ak  

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace