Gynekologicko-porodnické oddělení

Operační spektrum

Operaci na našem oddělení vždy předchází pečlivé předoperační vyšetření pacientky. Operační léčba je navržena dle nejnovějších poznatků medicíny. K operační konzultaci se můžete objednat na telefonu 558 415 721.

taktéž laparoskopie. Operace se provádí pomocí kamery zavedené do dutiny břišní. Následně se vytvoří několik pomocných vpichů pro laparoskopické nástroje. Takto lze pomocí několika malých vpichů vyřešit naprostou většinu operačních nálezů, které byly dříve řešeny pomocí břišního řezu. Výhodou této techniky je rychlejší pooperační rekonvalescence, menší bolestivost a příznivější kosmetický výsledek. Nejčastěji prováděné operace: totální laparoskopická hysterektomie, laparoskopicky asistovaná vaginální hysterektomie, operace nálezů na vaječnících a vejcovodech, operace endometriózy, myomektomie, diagnostika neplodnosti, odstranění mimoděložního těhotenství, operace při bolestech v podbřišku, závěsné operace při pánevních sestupech.

Hysteroskopie je zákrok, při němž je zaveden tenký nástroj do dělohy a pečlivě zhodnocen nález na sliznici děložního hrdla a dělohy. Při nálezu polypu či jiné patologie je tato patologie odstraněna. Zákrok trvá 5-20 minut, lze jej provést buď v celkové narkóze nebo místním znecitlivění, případně úplně bez anestézie. Vždy záleží na Vaší preferenci. Naší výhodou je, že pokud se rozhodnete podstoupit zákrok bez anestézie a v průběhu výkonu zjistíte, že je pro Vás bolestivý, vždy je přítomen také anesteziolog, který Vám okamžitě pomůže.

K provedení hysteroskopie se můžete objednat s doporučením svého lékaře na telefonním čísle 558 415 721.

Zvažujete-li výkon bez anestézie, objednejte se, prosím, do naší indikační poradny na stejném telefonu 558 415 721. Některé nálezy nejsou totiž k tomuto typu výkonu vhodné.

nevysvětlitelné bolesti v podbřišku trvající minimálně několik měsíců. Jejich příčinou mohou být pozánětlivé srůsty, endometrióza orgánů dutiny břišní. K jejich potvrzení a vyřešení je vhodné provést laparoskopickou operaci. Někdy však ani samotná operace neodhalí příčinu bolestí.

laparoskopie je dnes zlatým standardem objasňování příčin neplodnosti. Pečlivým prohlédnutím dutiny břišní jsme schopni ověřit průchodnost vejcovodů, odstranit srůsty a ložiska endometriózy.

úprava hráze po porodech, zůžení vaginálního vchodu, korektura hypertrofie stydkých pysků.

Prohlédněte si operační sál pomocí virtuální prohlídky

Ukázka operace odstranění dělohy - video na YouTube

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace