V naší nemocnici je nově dostupná biologická terapie pro nemocné se střevními záněty

16. prosince 2015, 15.24 | Od prosince započala v Beskydském gastrocentru interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku aplikace biologické léčby u nemocných s idiopatickými střevními záněty (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba).

„Status Centra biologické terapie naše pracoviště získalo rozhodnutím výboru České gastroenterologické společnosti v červenci tohoto roku. Ročně ošetříme více než 300 nemocných s idiopatickými střevními záněty a biologická léčba se především u mladých nemocných v současnosti stává standardem terapie,“ uvádí Petr Vítek, primář Beskydského gastrocentra.

Doposud byla biologická terapie aplikována pouze v Ostravě a pacienti z celého Moravskoslezského kraje museli k aplikaci preparátů často obtížně dojíždět.

„Vznik našeho centra zásadním způsobem zpřístupní biologickou léčbu nemocným z východní poloviny Moravskoslezského kraje. Biologickou léčbu na našem pracovišti dostali tento měsíc první čtyři pacienti,“ dodává Petr Vítek.

„Jsem velmi rád, že se podařilo dohodnout s představiteli klíčových zdravotních pojišťoven v našem regionu na úhradě této moderní léčby,“ uvedl Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj významně podporuje.

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření